تدارکات عراق برای تامین امنیت سفر زمینی حجاج به عربستان

طرح ستاد عملیات مشترک عراق شامل حضور نیروهای ارتش عراق، پلیس فدرال، الحشد الشعبی، نیروی هوایی و نیروی هوایی ارتش عراق در تامین امنیت حجاج در حین اعزام به حج و بازگشت از آن است.

میدل ایست نیوز: سامی المسعودی، رئیس سازمان حج و عمره عراق بر اهمیت سلامت و امنیت حجاج عراق در سفر زمینی به عربستان از طریق گذرگاه مرزی عرعر تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، المسعودی در دیدار با فرماندهان ستاد فرماندهی عملیات مشترک عراق، تامین امنیت سفر زمینی حجاج عراقی را بررسی کرد.

در این نشست که عبدالامیر الشمری، معاون فرمانده ستاد عملیات مشترک عراق نیز حضور داشت، رئیس سازمان حج و عمره عراق بر تامین امنیت حجاجی که از طریق زمینی و استان ها به گذرگاه مرزی عرعر و سپس عربستان می روند و همچنین فرآیند انتقال آنها به فرودگاه ها برای سفر هوایی تاکید کرد.

وی همچنین از تلاش فرماندهان امنیتی و نیروهای پلیس در استان ها و همکاری آنها برای موفقیت آمیز بودن طرح امنیتی اعزام حجاج عراقی تقدیر و تشکر کرد.

از سویی دیگر الشمری در یک ویدئو کنفرانس با فرماندهان ستادهای عملیات استان ها و رؤسای پلیس، درباره جزئیات طرح امنیت حجاج رایزنی و بر تداوم عملیات شناسایی زمینی با هماهنگی و همکاری با سازمان حج و عمره عراق تاکید کرد.

در همین رابطه، تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق، به سفر کمیته ای امنیتی برای بازدید از جاده حج و تامین امنیت آن و نظارت بر استقرار نیروهای امنیتی اشاره کرد و گفت این کمیته بر حضور نیروهای نظامی در جاده زمینی از گذرگاه مرزی عرعر به کربلا به طول 160 کیلومتر تاکید کرده است.

وی افزود که طرح ستاد عملیات مشترک عراق شامل حضور نیروهای ارتش عراق، پلیس فدرال، الحشد الشعبی، نیروی هوایی و نیروی هوایی ارتش عراق در تامین امنیت حجاج در حین اعزام به حج و بازگشت از آن است.

الخفاجی تصریح کرد که نخستین کاروان حج زمینی هفته آتی به عربستان اعزام می شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا