فؤاد حسین: ایران شواهد ملموسی درباره استفاده موساد از مکان هدف قرار گرفته شده در اربیل ارائه نکرد

وزیر امور خارجه عراق تاکید کرد که ایران هیچگونه مدرک و دلیلی برای ادعای خود مبنی بر اینکه مکان هدف قرار گرفته در اربیل، مورد استفاده موساد بوده، ارائه نکرد.

میدل ایست نیوز: فؤاد حسین، وزیر امور خارجه عراق تاکید کرد که ایران شواهد ملموسی مبنی بر اینکه مکان هدف قرار گرفته شده در اربیل از سوی سپاه پاسداران ایران، متعلق به موساد اسرائیل بوده، ارائه نکرده است.

به گزارش ناس نیوز، وزیر امور خارجه عراق در مصاحبه ای گفت: به تهران رفتیم تا از شواهد ملموس ایران که می گفتند درباره محل حمله موشکی در اربیل دارند، اطلاع یابیم.

وی افزود: مذاکرات و گفت وگوهای طولانی با طرف های مختلف دیپلماتیک و امنیتی داشتیم و ایران می گفت که محل هدف قرار گرفته شده از سوی سرویس اطلاعاتی اسرائیل موساد مورد استفاده قرار می گرفت اما در واقع هیچ دلیل و مدرکی از ایران ندیدیم.

حسین در ادامه تصریح کرد: از ایران خواستیم که اقدام در این زمینه با عراق مشترک باشد و این مساله دیگر تکرار نشود.

رئیس دستگاه دیپلماسی عراق در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد که عراق تابع و وابسته به ایران نیست و ملت عراق نمی تواند تابع ایران باشد.

وی همچنین تاکید کرد که عراق تابع ترکیه نیز نیست و ملت عراق هم نمی تواند تابع ترکیه باشد و باید از طریق گفت وگو با ترکیه به نتیجه رسید.

وزیر امور خارجه عراق اظهارداشت که منافع مشترکی بین عراق و ترکیه و ایران وجود دارد که یکی از آن رودهای مشترک و مساله آب است و این کشورها بر سر چگونگی مدیریت پرونده آب با مشکل مواجه هستند اما این مشکل زاییده امروز نیست بلکه مشکلی قدیمی است.

پیش از این و در بامداد 13 مارس 2022، یک ساختمان مسکونی در اربیل هدف اصابت 12 موشک بالستیک قرار گرفت و پس از مدتی سپاه پاسداران ایران اعلام کرد که مسئول آن حمله است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ناس نیوزیوتیوب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا