مقتدی صدر: الحشد الشعبی در سیاست و تجارت دخالت نکند

مقتدی صدر در بیانیه خود خواستار پاکسازی الحشد الشعبی از گروه های مسلح شد.

میدل ایست نیوز: مقتدی صدر، رهبر جریان صدر با صدور بیانیه ای خواستار ساماندهی الحشد الشعبی و فرماندهان آن و جداسازی گروه های مسلح از الحشد الشعبی شد.

وی با انتشار بیانیه ای ضمن اشاره به اهمیت فتوای مرجعیت عالی برای تاسیس الحشد الشعبی که تاثیر بسزایی در پیروزی عراق داشت، از همه مجاهدان که خاک عراق را باز پس گرفتند، تشکر کرد.

صدر همچنین از همه اهالی موصل، الانبار، دیالی، صلاح الدین و سامرا که در برابر تروریسم مقاومت کردند و رضایت دادند که از آنها دفاع شود، تقدیر کرد.

رهبر جریان صدر افزود که به برادران مجاهد در الحشد الشعبی و مجروحان و شهدای قهرمان این سازمان که برای وطن دست در دست نیروهای امنیتی مجاهدت کردند، درود می فرستم.

وی اظهارداشت: از آنجا که مجاهدان الحشد الشعبی را دوست دارم، تمامی اقدامات ناپسندی که از سوی برخی از منتسبان به الحشد الشعبی و با نام و عنوان و جهاد آنها، رخ می دهد را محکوم می کنم.

صدر در ادامه تصریح کرد: بر همه لازم است الحشد الشعبی و فرماندهان آن را ساماندهی کنند و الحشد الشعبی به فرماندهی کل نیروهای مسلح متصل باشد و برخی تحت عنوان گروه های مسلح از این سازمان پاکسازی شوند و افرادی که موجب بدنامی این سازمان هستند با هدف ماندن شهرت جهاد و مجاهدان و خون پاک آنها و برای تقویت عراق و نیروهای امنیتی آن و اینکه الحشد الشعبی حشد میهن و در میهن باشد، از آن کنار گذاشته شوند.

صدر افزود: الحشد الشعبی نباید وارد سیاست، تجارت، اختلافات سیاسی و موارد این چنینی شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا