پیشمرگه خواستار هماهنگی مشترک با ارتش عراق برای تامین امنیت مناطق مورد مناقشه شد

دبیرکل وزارت امور پیشمرگه اقلیم کردستان با اشاره به تاثیر شکاف های امنیتی در مناطق مورد مناقشه بر وضعیت امنیتی آن مناطق، خواستار هماهنگی مشترک با ارتش عراق برای پر کردن این شکاف ها شد.

میدل ایست نیوز: وزارت امور پیشمرگه اقلیم کردستان عراق، ارتش عراق را به هماهنگی مشترک برای پر کردن شکاف های امنیتی در مناطق مورد مناقشه بین بغداد و اربیل فراخواند.

به گزارش بغداد الیوم، جبار الیاور، دبیرکل وزارت امور پیشمرگه اقلیم کردستان گفت: شکاف هایی امنیتی بین ارتش و پیشمرگه در مناطق مورد مناقشه از خانقین تا سنجار به فاصله 25 کیلومتر وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه این شکاف ها بر وضعیت امنیتی در این مناطق تاثیر می گذارد، بر لزوم تسریع در تشکیل اتاق مشترک هماهنگی تاکید کرد.

الیاور تصریح کرد که گروه تروریستی داعش به صورت گسترده در این مناطق فعالیت می کند.

مناطق مورد مناقشه بین بغداد و اربیل، از زمان حمله امریکا به عراق در سال 2003، تحت کنترل احزاب و نیروهای کرد بود اما ارتش عراق در سال 2017 و درپی اقدام اقلیم کردستان برای برگزاری همه پرسی جدایی از عراق، نیروهای پیشمرگه را به عقب راند و وارد این مناطق شد.

برخی از شهرها و روستاهای مناطق مورد مناقشه بین بغداد و اربیل به خصوص مخمور، خانقین و کفری، همواره هدف حملات مکرر عناصر داعش قرار می گیرد و شماری نظامی و غیرنظامی در این حملات کشته و زخمی می شوند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا