رئیس ستاد ارتش اسرائیل: هزاران هدف را در لبنان مشخص کرده ایم/ در 6 جبهه می جنگیم

رئیس ستاد ارتش اسرائیل تهدید کرد که هزاران هدف در سراسر لبنان تعیین شده که به گفته وی در صورت هرگونه درگیری منهدم خواهد شد.

میدل ایست نیوز: رئیس ستاد ارتش اسرائیل تهدید کرد که هزاران هدف در سراسر لبنان تعیین شده که به گفته وی در صورت هرگونه درگیری منهدم خواهد شد.

به گزارش «الجزیره»، «آویو کوخاوی»، رئیس ستاد ارتش اسرائیل، در بیانیه‌ای رسمی تأکید کرد که برای جنگ احتمالی آینده هزاران هدف شامل ستادهای فرماندهی و سامانه‌های موشکی و خمپاره‌ای در لبنان تعیین شده که به گفته وی «همه آنها منهدم خواهد شد».

او گفت که «همه آنچه به موشک‌ها مربوط می‌شود در جنگ آینده نابود خواهد شد و هر خانه‌ای که در آن یا در نزدیکی آن خمپاره‌ای باشد یا هر نیرویی که با خمپاره‌ها و موشک‌ها سروکار دارد یا هر ستاد فرماندهی که به این موشک‌پراکنی مربوط باشد یا برقی که به سامانه‌های موشکی مربوط شود همگی هدف حملات اسرائیل قرار خواهد گرفت».

کوخاوی افزود که ارتش اسرائیل در 6 جبهه می جنگد و با تهدیدهای گوناگون سروکار دارد که از همه خطرناک‌تر تهدید هسته‌ای احتمالی است.

این اظهارات در پاسخ به سخنان سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان، مطرح شده که روز پنج‌شنبه گفته بود نیروهای حزب‌الله می‌توانند به زور مانع از استخراج نفت و گاز توسط اسرائیل در منطقه دریایی مورد مناقشه لبنان و اسرائیل شوند.

بر پایه این گزارش الجزیره، حزب الله لبنان که نیرویی متحد ایران است زرادخانه عظیمی از موشک ها و انواع تسلیحات دارد که مقامات اسرائیلی تاکنون بارها درباره آن ابراز نگرانی کرده‌اند.

در همین راستا، روز یکشنبه رسانه‌های اسرائیلی از خنثی‌سازی یک برنامه برای حمله به اهداف اسرائیلی در خاک ترکیه خبر دادند که نیروهای ایرانی آن را تدارک دیده بودند.

تل آویو در ماه گذشته به شهروندان خود هشدار داد که به ترکیه سفر نکنند.

رسانه رسمی اسرائیل (کان) نیز به نقل از منابع امنیتی تأکید کرد که تهران برای آسیب زدن به گردشگران اسرائیلی در ترکیه و نه فقط اهداف وابسته به حکومت اشغالی تلاش می‌کند.

از سوی دیگر، در ایران سرتیپ ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح ایران، هشدار داد که نیروهای مسلح ایران به هرگونه تحرکی پاسخ فوری خواهند داد.

شکارچی با ذکر اینکه در این معاونت درگیر جنگ و با دشمنان دست به یقه هستیم، بیان کرد: خوشبختانه برای مقابله با دشمنان هماهنگی و هم‌افزایی خوبی در حوزه‌ها و معاونت‌های این ستاد وجود داشته و از دستاوردهای نظام صیانت کرده و در حوزه تهاجمی و تولید محتوای هدفمند از کارشناسان متخصص، متعهد و تیزهوش استفاده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در مرکز رصد ستاد کل نیروهای مسلح در کمتر از ثانیه تمام دنیا و تحرکات دشمنان را رصد می‌کنیم، اظهار کرد: برآورده اطلاعاتی کامل از حوزه‌های مختلف داشته و اگر جریانی بخواهد مشکلی ایجاد کند، بلافاصله ورود و پاسخ خواهیم داد.

این همه در حالی است که در 24 ساعت گذشته اخبار جان باختن 2 نیروی هوافضای سپاه ایران «در حین انجام مأموریت» و بدون ذکر جزئیات بیشتر منتشر شده است.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الجزیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا