دیدار رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا با پادشاه اردن

پادشاه اردن در دیدار رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا تحولات منطقه و مناقشه فلسطین و اسرائیل و چالش امنیت غذایی و تغییرات اقلیمی را بررسی کرد.

میدل ایست نیوز: پادشاه اردن در دیدار رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا تحولات منطقه و مناقشه فلسطین و اسرائیل و چالش امنیت غذایی و تغییرات اقلیمی را بررسی کرد.

بر اساس بیانیه دربار سلطنتی اردن، «ملک عبدالله دوم»، پادشاه اردن، در دیدار «اورزولا فون در لاین»، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، در امان روابط اردن و اتحادیه اروپا و ادامه  تلاش‌ها برای گسترش روابط را بررسی کرد.

در این دیدار تحولات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای نیز بررسی شد و پادشاه اردن بر ضرورت افزایش تلاش‌ها برای ایجاد فرصت‌های واقعی پیشرفت در روند صلح میان فلسطین و اسرائیل و توقف چرخه خشونت در این منطقه تأکید کرد.

این بیانیه افزوده که ملک عبدالله راه‌های هماهنگی و همکاری در برابر چالش‌های مربوط به امنیت غذایی و بحران زیست‌محیطی و تغییرات اقلیمی را بررسی کرد.

فون در لاین نیز در این دیدار بر عمق روابط اتحادیه اروپا و اردن و پایبندی اتحادیه به حمایت از اردن تأکید و از نقش محوری اردن در حل و فصل اختلافات و بحران‌های سیاسی در سطح منطقه قدردانی کرد.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا  قرار است در سفر منطقه‌ای خود به فلسطین و اسرائیل نیز سفر کند.

او پیش از ظهر امروز در قاهره یادداشت تفاهم سه‌جانبه میان اسرائیل و مصر و اتحادیه اروپا درباره صادرات گاز را امضا کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا