رسانه رسمی اسرائیل: رونمایی از همکاری امنیتی تل آویو و ریاض در سفر بایدن به منطقه

رسانه رسمی اسرائیل خبر داد که در سفر آتی رئیس جمهوری امریکا به منطقه از «همکاری امنیتی بی سابقه اسرائیل و عربستان» رونمایی خواهد شد.

میدل ایست نیوز: رسانه رسمی اسرائیل خبر داد که در سفر آتی رئیس جمهوری امریکا به منطقه از «همکاری امنیتی بی سابقه اسرائیل و عربستان» رونمایی خواهد شد.

به گزارش «روسیا الیوم» به نقل از رسانه رسمی اسرائیل (کان)، تماس‌هایی در سطح بالا میان مقامات رسمی و امنیتی اسرائیل و عربستان و چند کشور عربی دیگر جریان دارد که هدف از آن هماهنگی در منطقه در برابر آن چیزی است این رسانه «تهدید ایران» خوانده است.

این گزارش به نقل از مقامات اسرائیلی افزوده که در سفر «جو بایدن»، رئیس جمهوری امریکا، به منطقه طی بیانیه‌ای رسمی از این همکاری رونمایی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، صدور رسمی این بیانیه در زمان حضور بایدن در اسرائیل یا در عربستان خواهد بود.

این گزارش همچنین تأکید کرده که باید به صورت مستقیم از فرودگاه بن گوریون به عربستان سفر خواهد کرد.

این گزارش افزوده که این هماهنگی فرصتی تازه برای رویارویی با تهدید ایران و برقراری «مجمعی امنیتی» است که «در پی مدتی طولانی از بحث‌ها و دیدارهای مقامات اسرائیلی با همتایانشان در کشورهای عربی و نیز امریکا به مرحله پختگی رسیده است».

این گزارش، تحقق این «مجمع امنیتی» را در حکم ایجاد «خاورمیانه جدید» دانسته است.

روز گذشته دربار عربستان خبر داد که «جو بایدن»، رئیس جمهوری امریکا، در روزهای 15-16 ژوئیه آینده به عربستان سفر خوهد کرد.

این بیانیه افزوده که این سفر به دعوت پادشاه عربستان و به منظور تقویت روابط تاریخی و شراکت راهبردی دو کشور انجام خواهد شد.

در این بیانیه تأکید شده که بایدن در این سفر با ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه، و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، دیدار خواهد کرد.

بر اساس این بیانیه، نشستی با حضور سران کشورهای شورای همکاری و پادشاه اردن و رئیس جمهوری مصر و نخست‌وزیر عراق با بایدن در این سفر برگزار خواهد شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا