زلزله های پی در پی در استان هرمزگان ایران

زلزله های پی در پی در غرب هرمزگان موجب نگرانی شدید مردم این منطقه شده اما مسوولان اعلام کردند تاکنون خسارتی نداشته است.

میدل ایست نیوز: زلزله های پی در پی در غرب هرمزگان موجب نگرانی شدید مردم این منطقه شده اما مسوولان اعلام کردند تاکنون خسارتی نداشته است.

به گزارش ایرنا زلزله از روز گذشته آغاز شده بود اما پیش از ظهر امروز در چارک با ۴.۴دهم ریشتر شروع شد وتا ۴.۵ ریشتر و ۵.۲ ریشتر رسیده ومردم سراسیمه از خانه ها بیرون آمدند و از ادامه این وضعیت نگران شدند زیرا خاطره زلزله های سال گذشته در فین که ۶.۴ و ۶.۳ریشتر بود تداعی می کرد.

هرچند عمده این زلزله ها در اعماق ۹تا ۱۶ کیلومتر زمین رخ داده و با توجه به نزدیکی به دریا در آب به وقوع پیوسته اما زلزله به تنهایی وحشت ونگرانی بواسطه خسارت های جبران ناپذیر برای مردم دارد و وقتی زلزله رخ می دهد مثل همین زلزله اخیر مردم بیشتر نگران تداوم آن می شوند.

بیشتر مردم چارک پس از وقوع از خانه بیرون آمده و جرات رفتن به داخل خانه های خود را ندارد زیرا احساس می کنند با توجه به زلزله های پی در پی امکان وقوع زلزله بزرگتر در پیش باشد ازهمین رو امروز را به بوستان ها و محیط های خارج از شهر و بنا ها روی آوردند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: شرایط منطقه زلزله زده غرب این استان توسط نیروهای این جمعیت درحال بررسی است.

علیرضا مظفری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زمین لرزه‌ای به بزرگی پنج و ۲ دهم ریشتر در ساعت ۱۰ و ۳۶ دقیقه و پنج ثانیه، زمین لرزه دیگری به بزرگی چهار و پنج دهم ریشتر در ساعت ۱۰ و ۲۵ دقیقه در منطقه بندر چارک، یک زمین لرزه هم به بزرگی چهار و چهار دهم ریشتر در ساعت ۱۰ و ۲۹ دقیقه و ۲۰ ثانیه در محدوده بندر چارک در روز جاری رخ داده است.

وی ادامه داد: همچنین زمین لرزه دیگری به بزرگی چهار و ۲ دهم ریشتر در ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه و ۴۲ ثانیه در محدوده بندر چارک رخ داده است که نیروهای جمعیت هلال احمر هرمزگان و همچنین بخشداری ها و دهیاری های این مناطق درحال بررسی شرایط هستند.

وی اضافه کرد: پس از پایان بررسی ها می‌توان در خصوص بروز یا نبود خسارت‌های احتمالی سخن گفت.

بخش چارک از توابع شهرستان بندرلنگه در ۳۷۰کیلومتری غرب هرمزگان واقع شده و جمعیت آن حدود ۴۰هزار نفر است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا