درخواست امریکا از اسرائیل درباره جلوگیری از تنش تازه با فلسطینی‌ها در آستانه سفر بایدن به منطقه

پایگاه امریکایی «اکسیوس» به نقل از منابع آگاه خبر داد که دولت امریکا از اسرائیل خواسته که تا زمان سفر بایدن به منطقه تنش تازه‌ای با فلسطینیان ایجاد نکند.

میدل ایست نیوز: پایگاه امریکایی «اکسیوس» به نقل از منابع آگاه خبر داد که دولت امریکا از اسرائیل خواسته که تا زمان سفر بایدن به منطقه تنش تازه‌ای با فلسطینیان ایجاد نکند.

بر اساس این گزارش، 4 مقام امریکایی و اسرائیلی و فلسطینی که نخواسته اند نامشان فاش شود تأکید کرده‌اند که واشنگتن از سران اسرائیل خواسته که در این مدت حدود یک ماهه از ایجاد هرگونه تنش در کرانه باختری و بیت المقدس خودداری کنند.

این گزارش افزوده که «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، از اقدامات بحث‌برانگیز اخیر در کرانه باختری و بیت‌المقدس شرقی و همچنین از سیاست امریکا درباره مناقشه اسرائیل و فلسطین به شدت ناراضی است و تهدید کرده که اگر این وضعیت ادامه پیدا کند هماهنگی‌های امنیتی با اسرائیل را متوقف خواهد کرد.

«باربارا لیو»، معاون وزیر خارجه امریکا در امور خاور نزدیک، و «هادی عمرو»، معاون امور اسرائیل و فلسطین در وزارت خارجه امریکا، در هفته جاری 3 سفر به بیت‌المقدس و رام‌الله داشته‌اند.

«حسین الشیخ»، رئیس سازمان امور مدنی در تشکیلات خودگردان فلسطینی، به «اکسیوس» گفته که محمود عباس از امریکا و اسرائیل انتظار دارد که چشم‌انداز سیاسی مشخصی درباره حل و فصل مناقشات به فلسطینان بدهند.

الشیخ که مسئول ارتباط میان تشکیلات خودگردان و دولت بایدن است تأکید می‌کند که امریکا می‌خواهد سفر بایدن در شرایط خوب و متفاوت از شرایط کنونی برگزار شود و می‌افزاید که اگر اسرائیلی‌ها به این رفتارهای خود ادامه دهند اوضاع تا آن زمان بسیار پرتنش خواهد شد.

مقامات اسرائیلی تأکید کرده‌اند که هیئت امریکایی در دیدار با وزرای خارجه و دفاع و مشاور امنیت ملی اسرائیل مطالبات فلسطینیان را با آنان در میان گذاشته و خواستار توقف اقداماتی مانند تخریب خانه‌ها و اخراج فلسطینیان و شهرک‌سازی تا زمان سفر بایدن شده است.

بر اساس این گزارش، مقامات اسرائیلی و امریکایی و فلسطینی تأکید کرده‌اند که هیئت امریکایی و سفیر امریکا در اسرائیل در حال تلاش برای تحقق دستاوردهای ملموس برای فلسطینیان تا پیش از سفر بایدن به منطقه در 13 ژوئیه هستند اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌اند چون اسرائیل حاضر نیست که تصمیم سیاسی قابل توجهی به نفع فلسطینیان بگیرد.

حسین الشیخ تأکید کرد که فلسطینیان انتظار دارند نظر دقیق و روشن جو بایدن درباره راه حل دو کشوری را بدانند.

قرار است بایدن در سفر خود به رام‌الله نیز برود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اکسیوس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا