جعجع: با هر نامزد حزب‌الله برای ریاست‌جمهوری و نخست‌وزیری لبنان مخالفیم

رئیس حزب "القوات اللبنانیه" (نیروهای لبنانی) اعلام کرد که حزبش با هر نامزد همپیمان حزب الله برای تصدی پست ریاست جمهوری و نخست وزیری لبنان مخالفت خواهد کرد.

میدل ایست نیوز: «سمیر جعجع»، رئیس حزب “القوات اللبنانیه” (نیروهای لبنانی) اعلام کرد که حزبش با هر نامزد همپیمان حزب الله برای تصدی پست ریاست جمهوری و نخست وزیری لبنان مخالفت خواهد کرد و این حزب در صورت تشکیل دولت توافقی جدید، آن را تحریم خواهد کرد.

وی افزود که اگر دولت مثل همیشه با حضور همه تشکیل شود، قطعا با آن موافق نخواهیم بود و مشارکت نخواهیم کرد.

جعجع خاطرنشان کرد که اختلافات در پارلمان به مقابله شدید میان حزب الله و همپیمانان آن و حزب “نیروهای لبنانی” منجر خواهد شد.

جعجع که این سخنان را در گفت‌وگو با رویترز می گفت، از پاسخ به این سوال که آیا حزبش یک دوره دیگر از «نجیب میقاتی»، نخست وزیر کنونی لبنان حمایت می‌کند یا نامزد دیگری را مد نظر دارد، طفره رفت.

وی در خصوص انتخاب رئیس جمهوری لبنان هم تاکید کرد که حزب متبوعش قطعا علیه کاندیدای مدنظر حزب الله خواهد بود.

انتخابات پارلمانی لبنان چندی قبل برگزار شد و بر اساس نتایج نهایی اعلام‌شده توسط وزارت کشور لبنان، حزب‌الله و جنبش امل در کنار هم 31 کرسی به دست آوردند.

همچنین حزب «القوات اللبنانیه» به رهبری سمیر جعجع با دستیابی به 20 کرسی بر حزب جریان ملی آزاد به رهبری جبران باسیل که 18 کرسی به دست آورده، پیش افتاد.

با این نتایج، حزب الله و متحدانش در جریان 8 مارس اکثریت پارلمان را که در سال‌های گذشته از آن برخوردار بودند از دست دادند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
النهار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا