دیدار پادشاه بحرین با رئیس جمهوری مصر در شرم الشیخ

پادشاه بحرین در شرم الشیخ با رئیس جمهوری مصر دیدار کرد و دو طرف روابط دو جانبه و مسائل منطقه‌ای را مورد بررسی قرار دادند.

میدل ایست نیوز: حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین امروز شنبه در شرم الشیخ با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر دیدار کرد و دو طرف روابط دو جانبه و راه‌های تقویت و گسترش آن را در سطوح مختلف مورد بررسی قرار دادند.

پادشاه بحرین در این دیدار بر علاقه متقابل برای تقویت همکاری‌ها و ادامه رایزنی و هماهنگی با توجه به چالش‌های منطقه، تاکید کرد.

وی نقش مصر در محافظت از امنیت کشورهای عربی و دفاع از منافع این کشورها را محوری دانست و از تلاش‌های این کشور برای تقویت پایه‌های صلح، امنیت و ثبات در خاورمیانه قدردانی کرد.

دو طرف همچنین آخرین تحولات منطقه‌ای و جهانی را مورد بررسی قرار دادند و نسبت به نشست ریاض که قرار است در نیمه ماه ژوئیه به میزبانی عربستان و با حضور رئیس جمهوری امریکا و کشورهای شورای همکاری به همراه عراق، مصر و اردن برگزار شود، ابراز خوش‌بینی کردند.

پادشاه بحرین و رئیس جمهوری مصر همچنین بر اهمیت تلاش برای ایجاد صلح، امنیت و ثبات در منطقه و مبارزه با تروریسم تاکید کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی بحرین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا