برهم صالح: حملات به سنجار محکوم است

رئیس جمهور عراق در دیدار با هیئتی از اهالی سنجار، حملات به این شهر را محکوم کرد و خواستار توقف تنش ها در این شهر شد.

میدل ایست نیوز: برهم صالح، رئیس جمهوری عراق حملات به شهر سنجار را محکوم کرد و خواستار توقف تنش ها در این شهر شد.

بنابر بیانیه منتشر شده توسط ریاست جمهوری عراق، برهم صالح امروز یکشنبه در کاخ ریاست جمهوری السلام، میزبان هیئتی از اهالی سنجار بود.

در این دیدار که حمید الشطری، رئیس دستگاه امنیت ملی عراق نیز حضور داشت، تحولات اوضاع امنیتی و خدماتی و بشری در شهر و موانعی که برای زندگی اهالی آن وجود دارد، بررسی شد.

برهم صالح تاکید کرد که سنجار رنج بسیاری در پی خشونت و تروریسم دیده و اهالی آن شجاعانه با انواع مشکلات و سختی ها مواجه شدند.

وی همچنین بر لزوم از میان برداشتن رنج اهالی سنجار و تامین شرایط لازم برای بازگشت عزتمندانه و محترمانه آوارگان و عادی شدن اوضاع تاکید کرد.

رئیس جمهور عراق تاکید کرد که حملات به سنجار محکوم و غیر قابل قبول است و تنش های امنیتی در این شهر که امنیت و ثبات ایزدی ها را تهدید می کند، نیز غیر قابل قبول است.

وی اشاره کرد که مقامات دولت فدرال و دولت اقلیم کردستان عراق باید با هماهنگی جدی، این مسائل در سنجار را حل کنند.

صالح به لزوم عبور از موانع سیاسی و اداری که مانع از احقاق حقوق ایزدی ها شده و تلاش برای بازسازی شهر و ساماندهی مدیریت این شهر با استناد به اراده اهالی آن و دور کردن سنجار از درگیری های سیاسی اشاره کرد.

از سویی دیگر اعضای این هیئت از اهالی سنجار نیز از رئیس جمهور عراق بابت تلاش هایش در حمایت از ایزدی ها و برقراری امنیت و ثبات در سنجار و دفاع از حقوق قربانیان و احقاق حقوق خانواده های آنها تقدیر و تشکر کردند.

ترکیه هفته گذشته شهر سنجار در استان نینوا را هدف حملات خود قرار داد که در آن چند نفر کشته و زخمی شدند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ریاست جمهوری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا