برگزاری نشست سه‌جانبه سران مصر، اردن و بحرین

نشست سه جانبه رئیس جمهوری مصر، پادشاه بحرین و پادشاه اردن امروز یکشنبه در شهر شرم الشیخ، برگزار شد.

میدل ایست نیوز: نشست سه جانبه رئیس جمهور مصر، پادشاه بحرین و پادشاه اردن امروز یکشنبه در شهر شرم الشیخ برای ایجاد هماهنگی در مورد موضوعات منطقه‌ای، برگزار شد.

سخنگوی ریاست جمهوری مصر اعلام کرد که عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری این کشور با حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین و عبدالله دوم، پادشاه اردن دیداری سه جانبه برگزار کرد.

رئیس جمهوری مصر ضمن قدردانی از روابط نزدیک و تاریخی سه کشور، بر تمایل مصر برای تقویت همکاری‌های مشترک به ویژه در سایه چالش‌های گسترده در سطح منطقه و جهان، تاکید کرد.

وی با بیان اینکه پادشاه اردن و پادشاه بحرین از تمایل خود برای ارتقای همکاری با مصر تا سطح شریک راهبردی، خبر دادند، گفت که روابط این سه کشور، سنگ بنای حفاظت از امنیت، ثبات و بازگشت توازن به منطقه است.

رهبران این سه کشور همچنین نسبت به برگزاری نشستی که قرار است نیمه ماه ژوئیه به میزبانی عربستان و با حضور جو بایدن، رئیس جمهوری امریکا و رهبران کشورهای عربی منطقه برگزار شود، ابراز خوش‌بینی کردند.

از سویی قرار است محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان پیش از سفر بایدن به خاورمیانه سفرهایی به مصر، اردن و ترکیه داشته باشد تا هماهنگی‌های لازم را پیش از برگزاری نشست ریاض با حضور بایدن، انجام دهد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا