گفت وگوی وزرای خارجه ایران و ترکیه پیرامون روابط دوجانبه و تحولات منطقه

مولود چاوش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در گفت وگوی تلفنی با همتای ایرانی خود ابراز امیدواری کرد تداوم ارتباطات میان مسئولین دو‌ کشور موجبات ارتقاء مناسبات دوجانبه و افزایش همکاریهای متقابل را فراهم نماید.

میدل ایست نیوز: در گفت وگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران با مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه، طرفین پیرامون مسائل مورد علاقه از جمله روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای گفت وگو‌ و‌ تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه ترکیه در این مکالمه تلفنی دعوت بعمل آمده از وزیر امور خارجه ایران برای سفر به ترکیه را مورد تاکید‌ مجدد قرار داد و ابراز امیدواری کرد تداوم ارتباطات میان مسئولین دو‌ کشور موجبات ارتقاء مناسبات دوجانبه و افزایش همکاری های متقابل را فراهم کند.

امیرعبداللهیان با تقدیر از دعوت همتای ترکیه ‌ای خود، از عزم تهران برای ارتقاء بیش از پیش مناسبات با ترکیه خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا رایزنی های بیشتری در این خصوص صورت پذیرد.

وزیر امور خارجه ایران هفته گذشته نیز در گفت وگو با همتای ترکیه ای خود ضمن تاکید بر استمرار رایزنی های موجود میان دو کشور بر ضرورت تقویت همکاری ها بویژه در زمینه مسائل دوجانيه تجاری و کنسولی تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
وزارت خارجه ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا