ترکیه از هلاکت 5 عضو «پ.ک.ک» در شمال عراق خبر داد

نیروهای امنیتی ترکیه 5 تروریست پ.ک.ک را در شمال عراق به هلاکت رساندند.

میدل ایست نیوز: وزارت دفاع ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که 5 تروریست پ.ک.ک در چارچوب عملیات پنجه-قفل در شمال عراق به هلاکت رسیدند.

به گزارش آناتولی، در بیانیه این وزارتخانه آمده است: مبارزه قاطع نیروهای مسلح ترکیه با تروریستها ادامه دارد. سربازان قهرمان کشور 5 تروریست دیگر پ.ک.ک را طی عملیات پنجه-قفل در شمال عراق به هلاکت رساندند.

ترکیه در 18 آوریل 2022، عملیات “قفل پنجه” را علیه عناصر حزب کارگران کردستان “پ.ک.ک” در مناطق متینا، زاب و افشین-پاسیان در شمال عراق آغاز کرد.

ترکیه اخیر دامنه عملیات نظامی خود در شمال عراق را گسترش داده است به گونه ای که در شهر کلار در دورترین نقطه در شمال شرق عراق که 275 کیلومتر از مرزهای خود فاصله دارد، یکی از مقامات اداره خودگردان شمال و شرق سوریه را در حمله ای پهپادی به قتل رساند.

حزب کارگران کردستان (پ ک ک) از سال 1984 با دولت ترکیه مبارزه می کند. طی این درگیری ها که در جنوب شرق ترکیه متمرکز است، بیش از 40 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

پ ک ک از کوهستان قندیل در شمال عراق به عنوان پناهگاه استفاده، در بسیاری از شهرها، مناطق و دره ها فعالیت، و از آنجا به ترکیه حمله می کند.

همچنین بخوانید

گسترش دامنه عملیات نظامی ترکیه در عراق و احتمال پیشروی به مناطق مرکزی

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا