هیئت بلندپایه حماس به ریاست هنیه وارد لبنان شد

سفر هنیه در راستای تقویت روابط دوجانبه با لبنان و اطلاع از وضعیت آوارگان فلسطینی در این کشور انجام می گیرد.

میدل ایست نیوز: هیئتی بلندپایه از رهبران جنبش مقاومت اسلامی حماس به ریاست اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی این جنبش عصر امروز سه شنبه طی سفری رسمی وارد بیروت شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش حماس طی بیانیه ای اعلام کرد که هنیه قرار است در این سفر با مسئولان و رهبران لبنانی و شماری از رهبران و نمایندگان گروه های فلسطینی در این کشور دیدار کند.

این جنبش عنوان کرد که سفر هنیه در راستای تقویت روابط دوجانبه با لبنان و اطلاع از وضعیت آوارگان فلسطینی در این کشور انجام می گیرد.

هنیه قرار است در همایشی در بیروت به نمایندگی از مقاومت فلسطین سخنرانی کند.

آخرین سفر هنیه به لبنان پس از پایان نبرد سیف القدس در سال گذشته انجام گرفت که طی آن با رهبران و مسئولان رسمی و مردمی لبنان و نمایندگان گروه های فلسطینی دیدار کرد.

علی برکه رئیس دفتر روابط ملی حماس در تشریح جدول برنامه های هنیه گفت که او قرار است با رئیس جمهور، رئیس مجلس نمایندگان و نخست وزیر لبنان، رهبران حزب الله و برخی احزاب لبنانی دیگر دیدار کند.

برکه اظهار داشت که هنیه همچنین با رهبران گروه های فلسطینی در لبنان نیز دیدار خواهد کرد.

او قرار است در این سفر، مسئولان لبنانی را در جریان آخرین تحولات فلسطین و تجاوزات اسرائیل علیه ملت، سرزمین و مقدسات فلسطین قرار دهد.

رسانه های فلسطینی پیش از این اعلام کرده بودند که اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، امروز طی سفری رسمی و چند روزه به بیروت خواهد رفت.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
مرکز اطلاع رسانی فلسطین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا