گانتس: سامانه پدافند هوایی علیه ایران در برخی کشورهای منطقه نصب شده است

وزیر دفاع اسرائیل ضمن اعتراف به وجود سامانه پدافند هوایی برای مقابله با تهدیدات ایران در منطقه، گفت که این سامانه تلاش های ایران برای حمله به اسرائیل را خنثی کرده است.

میدل ایست نیوز: پس از گذشت چند ماه از منتشر شدن گزارش هایی مبنی بر استفاده اسرائیل از سامانه های راداری و هشدار اولیه در برخی از کشورهای عربی (در اشاره به امارات و بحرین) برای خنثی سازی عملیات ایران علیه اسرائیل به ویژه عملیات پهپادی، بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل در گزارشی که در برابر کمیسیون امنیت و روابط خارجی کنیست ارائه کرد، ضمن اعتراف به وجود این سامانه ها، گفت که سامانه پدافند هوایی منطقه، تلاش های ایران برای حمله به اسرائیل را خنثی کرد.

به گزارش العربی الجدید، روزنامه هآرتس در این رابطه گزارش داد که گانتس به اعضای کمیسیون گفته است که سامانه پدافندی منطقه ای، تلاش های ایران برای چالش آفرینی برای اسرائیل و برخی کشورها در خاورمیانه را خنثی کرد.

وی افزود که این سامانه با تلاش های ایران برای آسیب به کشورهای منطقه با حملات موشکی، موشک های هدایت شوند و پهپادها مقابله می کند.

هآرتس در ادامه اشاره کرد که یک ماه گذشته از تشکیل سامانه پدافند هوایی مشترک بین اسرائیل و برخی کشورهای منطقه خبر داد و گانتس روز گذشته در گزارش خود اعتراف به وجود چنین سامانه ای کرد.

این روزنامه نوشت که گانتس امیدوار است طرح تقویت همکاری نظامی بین اسرائیل و کشورهای منطقه با میانجیگری امریکا تقویت شود.

گانتس گفت گام دیگری رو به جلو در سفر مهم جو بایدن، رئیس جمهور امریکا به منطقه برداشته خواهد شد.

روز گذشته وزیر دفاع اسرائیل، ایران را تهدید کرد و گفت اگر ایران، شهروندان اسرائیل را هدف قرار دهد، می دانیم چگونه در چه زمان و مکانی با ابزارهایی که انتخاب می کنیم، به هر اقدام خصمانه ایران در هر حجم و به هر موضعی پاسخ دهیم.

وی گفت با حمله واقعی یا حمله سایبری به ایران پاسخ خواهیم داد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا