اردن و عربستان خواستار انحصار سلاح در نهادهای قانونی لبنان شدند

اردن و عربستان در پی سفر ولیعهد عربستان به اردن بیانیه‌ای مشترکی صادر و بر ضرورت انحصار سلاح در دست نهادهای قانونی لبنان و پایبندی حزب الله به عدم دخالت در امور داخلی کشورهای عربی، تاکید کردند.

میدل ایست نیوز: اردن و عربستان در پی سفر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به اردن بیانیه‌ای مشترکی صادر و بر اهمیت حفظ امنیت و ثبات و ضروت کمک به لبنان برای مقابله با چالش‌هایی که با آن مواجه است، تاکید کردند.

اردن و عربستان همچنین بر اهمیت اجرای اصلاحات فراگیر برای عبور لبنان از بحران کنونی در این کشور و نیز ضرورت انحصار سلاح در دست نهادهای قانونی و پایبندی حزب الله به عدم دخالت در امور داخلی کشورهای عربی و توقف اقدامات تهدیدکننده علیه این کشورها، تاکید کردند.

دو طرف به موضوع سوریه نیز پرداختند و بر ضرورت تشدید تلاش‌ها برای دستیابی به راه‌حلی سیاسی برای پایان بحران سوریه و نیز حفظ یکپارچگی و تمامیت ارضی این کشور و بازگشت امنیت و ثبات و رهایی از تروریسم و ایجاد شرایط لازم برای بازگشت داوطلبانه آوراگان، تاکید کردند.

اردن و عربستان بر حمایت مستمر خود از تلاش‌های سازمان ملل متحد و فرستاده ویژه این سازمان در سوریه نیز تاکید کردند و اهمیت توقف دخالت‌ها و پروژه‌هایی که هویت، یکپارچگی و حاکمیت سوریه را تهدید می‌کنند، یادآور شدند.

این دو کشور خاطرنشان کردند که مساله پناهندگان یک مسئولیت بین المللی است و این موضوع تنها بر عهده کشورهای میزبان نیست.

عربستان همچنین از نقش بزرگ اردن در میزبانی از حدود یک میلیون و 300 هزار آواره سوری قدردانی کرد.

ولیعهد عربستان در سفر منطقه‌ای خود پس از مصر وارد اردن شد.

عبدالله دوم، پادشاه اردن و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در دیدار با یکدیگر درباره راه های تقویت همکاری‌های اقتصادی و آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی رایزنی کردند.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا