حزب دموکرات: مذاکرات با اتحادیه میهنی درباره نامزد ریاست جمهوری به مراحل نهایی رسیده است

یک عضو حزب دموکرات کردستان از پیشرفت در مذاکرات با اتحادیه میهنی برای توافق بر سر نامزد ریاست جمهوری عراق خبر داد.

میدل ایست نیوز: یک عضو حزب دموکرات کردستان از پیشرفت در مذاکرات با اتحادیه میهنی برای توافق بر سر نامزد ریاست جمهوری عراق خبر داد.

«شریف سلیمان»، نماینده حزب دموکرات کردستان در مجلس عراق، در گفت‌وگو با شبکه رسمی عراق تأکید کرد که اصول تعادل و توافق و شراکت سیاسی مسائل مهمی هستند که حزب دموکرات از آغاز فرایند سیاسی عراق بعد از 2003 بر آنها تأکید داشت.

او گفت که برای تضمین ثبات سیاسی در عراق رعایت این اصول در کنار پایبندی به قانون اساسی ضرورت دارد.

سلیمان افزود که حزب دموکرات بر ضرورت مبنا قرار دادن قانون اساسی در هرگونه توافق سیاسی و تنظیم سند مکتوب با مفاد روشن و صریح برای توافقات است.

وی تأکید کرد که علت اصلی بن‌بست سیاسی در عراق شانه خالی کردن برخی گروه‌ها از توافقات سابقی است که مبنای تشکیل دولت‌های سابق عراق بود.

این نماینده حزب دموکرات کردستان تأکید کرد که مسئله انتخاب رئیس جمهور و نخست‌وزیر با توافق سیاسی قابل حل است و افزود که حضور نمایندگان حزب دموکرات و ائتلاف السیاده در جلسه امروز مجلس عراق با هدف کمک به حل بحران سیاسی در کشور انجام شده است.

وی درباره منصب ریاست جمهوری گفت که مذاکرات و دیدارها با اتحادیه میهنی کردستان به مراحل پیشرفته رسیده و تا چند روز آینده درباره نامزد نهایی مورد تأیید همه تشکل‌های کرد توافق خواهد شد.

جلسه فوق‌العاده مجلس عراق امروز با حضور 202 نماینده برگزار شد که در آن 64 نماینده جدید که به جای نمایندگان مستعفی جریان صدر وارد مجلس شده‌اند سوگند یاد کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا