وزیر دفاع ترکیه: تشکیل ستاد عملیات در استانبول برای نظارت بر تردد کشتی های اوکراینی

وزیر دفاع ترکیه از توافق بر سر تشکیل ستاد عملیاتی در استانبول برای نظارت بر انتقال کشتی‌های حامل غلات از بنادر اوکراین خبر داد.

میدل ایست نیوز: وزیر دفاع ترکیه از توافق بر سر تشکیل ستاد عملیاتی در استانبول برای نظارت بر انتقال کشتی‌های حامل غلات از بنادر اوکراین خبر داد.

به گزارش «آناتولی»، «خلوصی آکار»، وزیر دفاع ترکیه، در گفت‌وگو با خبرنگاران تأکید کرد که مذاکراتش با همتایان روسی و اوکراینی برای جلوگیری از بروز بحران غذایی در جهان و تضمین تردد امن کشتی‌های حامل غلات از بنادر اوکراین ادامه دارد.

آکار افزود که پیشرفت‌های بزرگی در این مذاکرات رخ داده و توافقی اجمالی درباره ایجاد ستاد عملیات در استانبول برای نظارت و مدیریت روند انتقال کشتی‌های حامل غلات به دست آمده است.

وی تأکید کرد که در روزهای آینده شاهد اقدامات ملموس و سازنده در این راستا خواهیم بود و طرف‌های ذی‌ربط در این باره به ترکیه کاملا اعتماد دارند.

او گفت که ترکیه به تلاش‌های خود برای تحقق صلح و ثبات و آتش‌بس میان روسیه و اوکراین ادامه می‌دهد.

وزیر دفاع ترکیه بر ضرورت آتش‌بس در اوکراین تأکید کرد و گفت که جنگ در این کشور موجب وخامت اوضاع انسانی شده است.

وی همچنین بر «حساسیت شدید» ترکیه درباره انضمام سوئد و فنلاند به پیمان ناتو تأکید کرد و گفت که ترکیه مصمم به مبارزه با تروریسم تا نابودی آخرین تروریست است.

روسیه و اوکراین دو تولیدکننده بزرگ غلات در جهان هستند و درگیری میان این دو کشور موجب افزایش شدید قیمت غلات از جمله گندم و دانه های روغنی در جهان شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا