سازمان آزادی‌بخش فلسطین: از وعده امریکا درباره افتتاح کنسولگری در قدس شرقی خبری نیست

کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین اعلام کرد که موضع امریکا درباره بازگشایی کنسولگری امریکا در قدس شرقی هیچ تغییری نکرده است.

میدل ایست نیوز: کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین اعلام کرد که موضع امریکا درباره بازگشایی کنسولگری امریکا در قدس شرقی هیچ تغییری نکرده است.

این کمیته در بیانیه‌ای که امروز (جمعه 24 ژوئن) پس نشست دوره‌ای خود به ریاست «محمود عباس» صادر کرد تأکید کرده که دولت امریکا هیچ سازوکار تازه‌ای برای عمل به وعده «جو بایدن» درباره راه‌اندازی کنسولگری امریکا در قدس شرقی تعیین نکرده است.

این بیانیه افزوده که امریکا همچنان از همه اقدامات اشغالگران حمایت می‌کند و برای توقف اشغالگری و شهرک‌سازی و از میان بردن هرگونه احتمال گشایش چشم‌انداز سیاسی جدید برای اجرای قطع‌نامه‌های بین‌المللی در سرزمین‌های اشغالی هیچ اقدام عملی انجام نداده است.

در این بیانیه بر پایبندی به حق آوارگان فلسطینی در بازگشت به سرزمینشان و نیز به همه مصوبات بین‌المللی درباره فلسطین و در رأس آنها قطع‌نامه 181 درباره برپایی کشور مستقل فلسطین که ده‌ها سال پیش صادر شده و نیز قطع‌نامه 2334 که شهرک‌سازی در همه زمین‌های فلسطینی را غیر قانونی دانسته تأکید شده است.

کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین راه حل مناقشه فلسطین و اسرائیل را اجرای مصوبات و قوانین بین‌المللی که به معنای پایان دادن به اشغالگری و استعمار و شهرک‌سازی و برپایی کشور مستقل فلسطین با حاکمیت ارضی کامل و تضمین بازگشت همه آوارگان دانسته است.

در این بیانیه همچنین بر ضرورت آغاز گفت‌وگو ملی فراگیر برای مجسم ساختن وحدت ملی فلسطینیان تأکید شده است.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا