پادشاه اردن: از تشکیل پیمان نظامی در خاورمیانه حمایت می کنیم

پادشاه اردن تأکید کرد که تشکیل پیمان نظامی مانند ناتو در خاورمیانه را ممکن می داند و از آن به شدت حمایت می کند.

میدل ایست نیوز: پادشاه اردن تأکید کرد که تشکیل پیمان نظامی مانند ناتو در خاورمیانه را ممکن می داند و از آن به شدت حمایت می کند.

ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، در گفت‌وگو با شبکه CNBC تأکید کرد که اردن از تشکیل پیمان نظامی در خاورمیانه مشابه پیمان ناتو حمایت می‌کند و چنین اقدامی ممکن است.

وی گفت که اردن بعد از چند دهه جنگ دوشادوش نیروهای ناتو خود را متحد آن می‌داند.

ملک عبدالله گفت که از اصلی‌ترین حامیان ایجاد چنین پیمانی در خاورمیانه خواهد بود و می‌توان چنین پیمانی را از کشورهای هم‌راستا تشکیل داد و افزود که چنین پیمانی باید با رویکردی مشخص و با تعیین دقیق حد و مرزهایش تشکیل شود و گرنه برای همه مشکل ایجاد خواهد کرد.

وی افزود که تشکیل این پیمان موانعی نیز دارد که یکی از آنها مسئله مناقشه فلسطین و اسرائیل است که می‌تواند به هرگونه برنامه‌ریزی و همکاری در خاورمیانه آسیب بزند.

ملک عبدالله افزود که مسئله ایران را هم باید در نظر داشت.

پادشاه اردن تأکید کرد که در کنار همکاری امنیتی و نظامی احتمالی، کشورهای خاورمیانه در پی همکاری در مواجهه با پیامدهای جنگ اوکراین برآمده‌اند که این فضای تازه‌ای در منطقه ایجاد کرده است.

او گفت که سران منطقه امروز در کنار هم می‌نشینند و موضوع بحثشان این است که چگونه می‌توانیم یکدیگر را کمک کنیم و این ــ به گفته پادشاه اردن ــ اتفاق تازه‌ای در منطقه است.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
CNBC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا