انگلیس: برنامه‌ای برای مشارکت در ائتلاف اسرائیل علیه ایران نداریم

خبرگزاری ایرنا به نقل از سخنگوی نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که دولت این کشور برنامه‌ای برای مشارکت در ائتلاف اسرائیل علیه ایران ندارد.

میدل ایست نیوز: خبرگزاری ایرنا اعلام کرد که سخنگوی بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در پاسخ به سوال این خبرگزاری که آیا دولت این کشور از ائتلاف اسرائیل با کشورهای منطقه علیه ایران حمایت می‌کند، گفت که دولت بوریس جانسون برنامه‌ای برای مشارکت در این ائتلاف ندارد.

سخنگوی رسمی نخست وزیر انگلیس به خبرنگار ایرنا در لندن گفت که امکان ارائه جزئیات مکالمه دو طرف را ندارد اما تصریح کرد: برنامه‌ای برای ملحق شدن به این ائتلاف نداریم.

بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل اخیرا از تشکیل ائتلافی برای مقابله با ایران خبر داد.

«بنی گانتس» طی سخنانی در کمیته امور خارجی پارلمان اسرائیل گفت که این ائتلاف «مبنی بر سامانه‌های پدافند هوایی به رهبری آمریکا در منطقه خاورمیانه تشکیل شده است.» وی مدعی شد که این ائتلاف توانسته است حملات ایران به اسرائیل و دیگر کشورها را خنثی کند.

نشریه «وال استریت جورنال»، نیز از برگزاری یک نشست محرمانه با حضور مقامات نظامی اسرائیل و چند کشور عربی زیر نظر امریکا در مصر برای بررسی پرونده ایران خبر داد.

«وال استریت جورنال» به نقل از مقامات امریکایی تاکید کرد که این نشست در ماه مارس گذشته به صورت محرمانه به دعوت امریکا و با حضور مقامات نظامی اسرائیل و چند کشور عربی برگزار شد و هدف از آن «بررسی نحوه رویارویی با تهدیدهای منطقه‌ای ایران» بود.

این نشریه امریکایی افزوده که حاضران در این نشست به «توافقی اولیه درباره ارسال هشدارهای فوری در صورت مشاهده هرگونه تهدید هوایی رسیده‌اند».

این گزارش افزوده که مقامات ارشد نظامی اسرائیل، عربستان، قطر، مصر و اردن در کنار مقامات امریکایی در این نشست حضور داشتند.

بر اساس این گزارش کویت و عمان در این نشست حاضر نشدند و امارات و بحرین نیز فرماندهان ستاد ارتش خود را نفرستادند و به ارسال افسرانی با رتبه پایین‌تر بسنده کردند.

دولت امارات نیز در نامه رسمی خود به «وال استریت جورنال» تاکید کرده که «امارات در هیچ پیمان نظامی منطقه‌ای حضور ندارد و با اقدام نظامی علیه هیچ کشوری همکاری نمی‌کند».

امارات تاکید کرده که در جریان هیچ‌گونه مذاکرات رسمی درباره پیمان نظامی منطقه‌ای از این نوع نیست.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
خبرگزاری ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا