توضیحات الکاظمی درباره جزئیات سفرش به عربستان و ایران

نخست وزیر عراق در جلسه امروز هیئت دولت به بررسی پرونده آب، انرژی و سفرش به عربستان و ایران پرداخت.

میدل ایست نیوز: مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در جلسه امروز هیئت دولت به بررسی پرونده آب، انرژی و سفرش به عربستان و ایران پرداخت.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، الکاظمی اشاره کرد که دولت از طرف های سیاسی انتظار دارد برای تشکیل دولت قویا تلاش کنند و تاکید کرد که این دولت تا لحظه آخر تحویل مسئولیت خود به دولت آتی تلاش می کند.

وی درباره سفر اخیرش به عربستان و ایران توضیح داد که سفر به عربستان خوب بود و در آن مسائل مشترک و سرمایه گذاری های عربستان در عراق و چشم انداز آتی و همچنین اتصال برق و بسیاری از پروژه ها بررسی شد.

الکاظمی اشاره کرد که در این سفر بر اهمیت با ثبات و آرام بودن منطقه و ایفای نقش عراق در تلطیف اجوا برای منافع خود و منطقه تاکید شد.

نخست وزیر عراق درباره سفرش به ایران نیز گفت که در این سفر در موضوعات ذکر شده در عربستان و پرونده های مشترک و همچنین موضوع آب، برق و حل مشکلات بررسی شد.

وی افزود که ایران آمادگی خود برای ارسال وزیر انرژی به بغداد برای رایزنی درخصوص موضوع آب، انرژی برق و حل همه مشکلات را اعلام کرد.

الکاظمی افزود که نیاز است با جدیت برای کاهش چالش های منطقه که در وهله نخست به همه و عراق آسیب زده به خصوص تغییرات اقلیمی تلاش شود.

نخست وزیر عراق تاکید کرد که عراق تلاش می کند بخشی از منطقه و ثبات آن باشد و با همه کشورها برای مقابله با پیامدهای جنگ اوکراین به خصوص امنیت غذایی و انرژی همکاری کند.

وی تصریح کرد که این تلاش ها تا لحظه آخر از عمر دولت ادامه خواهد داشت تا زمانی که دولت جدید تشکیل شود و دولت پیشبرد امور باید شب و روز برای کاهش همه موانع و چالش ها تلاش کند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا