وزیر انرژی اسرائیل: آماده تفاهم با لبنان بر سر منابع گازی مدیترانه هستیم

کارن الهرار گفت: ما آماده تفاهم با لبنان با میانجیگری امریکا و آماده پیشرفت در پرونده منابع گازی مدیترانه هستیم.

میدل ایست نیوز: کارن الهرار، وزیر انرژی اسرائیل گفت اسرائیل آماده تفاهم با لبنان بر سر منابع گازی دریای مدیترانه و پرونده ترسیم مرزهای آبی است.

به گزارش اسپوتنیک، وی در گفت وگویی ویژه با شبکه ماهواره ای I24NEWS اسرائیل گفت: ما آماده تفاهم با لبنان با میانجیگری امریکا و آماده پیشرفت در این پرونده هستیم.

وی اشاره کرد که تیم مذاکره کننده اسرائیل همواره در تلاش برای رسیدن به توافق بر سر منازعه بین لبنان و اسرائیل در منابع گازی دریای مدیترانه و پرونده ترسیم مرزهای آبی است.

وزیر انرژی اسرائیل افزود: ما آماده مذاکرات هستیم و با نیت خوب به مذاکرات می آییم، تیم مذاکره کننده اسرائیل دیداری با طرف مقابل طی روزهای گذشته داشته و ما پیشنهادی درباره میانجیگر ارائه کرده ایم و در صورت تحولات جدید اعلام خواهیم کرد.

وی درباره جنجال ها بر سر میدان کریش، یکی از مناطق مناقشه بین لبنان و اسرائیل بر سر منابع گازی مدیترانه گفت که می خواهم قاطعانه توضیح دهم که این میدان در مناطق مورد مناقشه نیست.

الهرار تاکید کرد که این میدان برای مذاکره نیست چرا که متعلق به اسرائیل است و بررسی آن نتیجه نخواهد داشت.

وی با اشاره به بی فایده بودن تهدیدها بین دو کشور در خصوص این پرونده، گفت که نیروهای اسرائیل آماده هر سناریویی هستند و پیشنهاد کرد که لبنان به دنبال راه حل باشد چرا که تهدید فایده ندارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا