تجمع «بدون ها» در کویت برای مطالبه حق خود

شماری از ساکنان بدون تابعیت کویت معروف به «بدون» در مقابل یکی از مراکز امنیتی در استان الجهراء کویت تمجع مسالمت آمیز کردند.

میدل ایست نیوز: تعدادی از ساکنان غیرقانونی کویت معروف به «بدون»، در منطقه الصلیبیه در استان الجهراء در اعتراض به آنچه ظلم به خود عنوان کردند، تجمع کردند.

به گزارش روسیا الیوم، شماری از فعالان این گروه در میدان الصلیبیه در مقابل یکی از مراکز امنیتی تجمع کردند تا به صورت مسالمت آمیز حل مشکلشان که یکی از مسائل پیچیده در کویت به شمار می رود را مطالبه کنند.

فعالان «بدون» به فاضل الشمری، که به مدت یک هفته به تنهایی و با خانواده اش در این میدان تجمع کرده است، پیوستند.

تجمع کنندگان تاکید کردند که این اقدام آنها مسالمت آمیز است و هدفشان رساندن پیام به عموم مردم کویت و اطلاع آنها از حجم رنج آنها است.

پیش از این نیز این افراد تظاهراتی را ترتیب داده بودند تا مساله آنها دیده شود و برخی از آنها نیز برای نشان دادن اعتراض خود، به زندگی خود پایان دادند.

بدون ها از تبعیض و سختی دسترسی به خدمات اساسی در کشور از جمله آموزش، مسکن، کار، مراقبت های بهداشتی و غیره رنج می برند.

در اواخر ماه مارس گروهی از این فعالان دست به اعتصاب غذا زدند و با درخواست برخی طرف های سیاسی که وعده حل مشکلات آنها را داده بودند، اعتصاب خود را موقتا متوقف کردند.

بنابر آمارهای رسمی، ساکنان غیرقانونی کویت یا بدون ها، کمتر از صد هزار نفر هستند اما به ادعای خودشان، شمار آنها بیشتر است و اصرار دارند که آنها اصالتا کویتی هستند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا