صادرات نفت عراق به امریکا طی هفته گذشته کاهش یافت

میانگین صادرات روزانه نفت عراق به امریکا از صد هزار بشکه در روز در دو هفته گذشته به 76 هزار بشکه در روز طی هفته گذشته کاهش یافت.

میدل ایست نیوز: اداره اطلاعات انرژی امریکا در گزارشی اعلام کرد که میانگین صادرات روزانه نفت عراق به امریکا طی هفته گذشته به 76 هزار بشکه رسید.

در گزارش اداره اطلاعات انرژی امریکا آمده است: امریکا طی هفته گذشته به طور میانگین 5 میلیون و 162 هزار بشکه در روز از 9 کشور نفت وارد کرده است.

امریکا طی هفته گذشته روزانه به طور میانگین 76 هزار بشکه نفت خام از عراق وارد کرده و این رقم نشان دهنده کاهش واردات نفتی امریکا از عراق نسبت به دو هفته گذشته است که صد هزار بشکه در روز نفت خام وارد کرده بود.

اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد بیشترین میزان واردات نفت طی هفته گذشته به ترتیب از کانادا به طور میانگین 2.887 میلیون بشکه در روز، مکزیک 743 هزار بشکه در روز، عربستان 701 هزار بشکه و کلمبیا 215 هزار بشکه در روز بوده است.

امریکا همچنین به طور میانگین 209 هزار بشکه در روز از برزیل، 201 هزار بشکه در روز از نیجریه، 71 هزار بشکه روزانه از ترینیداد و توباکو و 59 هزار بشکه در روز از اکوادور نفت خام وارد کرده است.

بنابر گزارش مذکور امریکا طی هفته گذشته هیچ مقدار نفت خام از روسیه نفت خام وارد نکرده است.

امریکا پرمصرف ترین کشور در زمینه نفت است که با مصرف روزانه 19.4 میلیون بشکه که 19.7 درصد از حجم مصرف جهانی را تشکیل می دهد و در جایگاه اول از لحاظ حجم مصرف نفت قرار دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا