5 مطالبه فلسطینیان که با «جو بایدن» در میان گذاشته خواهد شد

یک مقام فلسطینی تأکید کرد که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار رئیس جمهوری امریکا از منطقه 5 مطالبه فلسطینیان را با وی در میان خواهد گذاشت.

میدل ایست نیوز: یک مقام بلندپایه در وزارت امور خارجه فلسطین تأکید کرد که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار رئیس جمهوری امریکا از منطقه 5 مطالبه فلسطینیان را با وی در میان خواهد گذاشت.

«احمد الدیک»، مشاور و معاون وزیر امور خارجه فلسطین، در گفت‌وگو با نشریه «جروزالم پُست»، گفت که فلسطینیان امیدوارند که این مطالبات با موافقت امریکا همراه شود.

وی گفت که مهم‌ترین مطالبه فلسطینیان وادار کردن حاکمان اسرائیل به آغاز مذاکرات جدی و عملی برای تحقق صلح و پایان اشغالگری است و افزود که «فقط فلسطینی‌ها هستند که خواستار بازگشت به میز مذاکره‌اند».

الدیک تأکید کرد که آنچه مانع از آغاز مذاکرات می‌شود نبود شریکی برای صلح در اسرائیل است.

این مقام وزارت امور خارجه فلسطین گفت که فلسطینیان همچنین انتظار دارند که «جو بایدن» به وعده‌های خود درباره افتتاح کنسولگری امریکا در قدس شرقی عمل کند. تصمیم به بازگشایی این کنسولگری که در زمان حکومت دونالد ترامپ بسته شد، به معنای به رسمیت شناختن حاکمیت فلسطینیان بر قدس شرقی از جانب دولت امریکاست.

به گفته الدیک، فلسطینیان همچنین خواستار حذف نام سازمان آزادی‌بخش فلسطین از لیست گروه‌های تروریستی و بازگشایی دفتر این سازمان در واشنگتن هستند. پیش از این، دولت ترامپ برای تحت فشار قرار دادن فلسطینیان بابت توقف شکایتشان به دادگاه لاهه علیه اسرائیل، این دفتر را تعطیل کرده بود.

چهارمین مطالبه تشکیلات خودگردان فلسطینی از بایدن توقف تنش علیه فلسطینیان یعنی عملی شدن مواضع امریکا در مخالفت با شهرک‌سازی و تلاش برای ایجاد آرامش و اعتمادسازی است.

او همچنین ابراز امیدواری کرد که کمک‌های امریکا به فلسطینیان از سر گرفته شود.

ترامپ در سال 2018 کمک‌ها به فلسطینیان را به صفر رساند و کنگره امریکا نیز همه کمک‌ها به فلسطینیان را متوقف کرد.

قرار است جو بایدن، رئیس جمهوری امریکا، در نیمه ماه جاری میلادی در سفر به منطقه در رام الله با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، دیدار کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا