چارچوب هماهنگی خواستار تسریع کردها در معرفی نامزد ریاست جمهوری شد

نیروهای چارچوب هماهنگی سیاسی شیعه ضمن بررسی معیارها و سازوکار انتخاب نخست وزیر جدید عراق، خواستار تسریع نیروهای کرد در معرفی نامزد ریاست جمهوری شدند.

میدل ایست نیوز: نیروهای چارچوب هماهنگی سیاسی شیعه ضمن بررسی معیارها و سازوکار انتخاب نخست وزیر جدید عراق، خواستار تسریع نیروهای کرد در معرفی نامزد ریاست جمهوری شدند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، چارچوب هماهنگی در ساعات پایانی روز دوشنبه (4 ژوئیه) با انتشار بیانیه‌ای از نشست دوره ای سران و رؤسای تشکل‌های سیاسی عضو خبر داد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه تازه‌ترین تحولات سیاسی عراق و روند تشکیل فراکسیون اکثریت و عملکرد کمیته‌های تشکیل‌شده برای گفت‌وگو با نیروهای سیاسی و تنظیم برنامه دولت و تعیین معیارها و سازوکارهای انتخاب نخست‌وزیر و وزرا متناسب با حساسیت و اهمیت مرحله کنونی و تعیین جدول زمانی دقیق برای این روند بررسی شد.

حاضران در این جلسه بر اهمیت ثبات در روند سیاسی کشور با تشکیل دولت منسجم و توانمند در تحقق مطالبات همه مردم عراق تأکید کردند.

سران چارچوب هماهنگی نیروهای سیاسی شیعه همچنین از نیروهای کرد خواستند که هرچه سریع‌تر مسئله انتخاب نامزد ریاست جمهوری را حل و فصل کنند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا