امیرعبداللهیان: طرف امریکایی تاکنون تضمین برخورداری ایران از مزایای توافق 2015 را نداده است

وزیر خارجه ایران در نشست خبری با همتای قطری خود در تهران تاکید کرد که کشورش در مذاکرات هسته‎‌ای هیچ مطالبه‌ فرابرجامی ندارد.

میدل ایست نیوز: حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران امروز چهارشنبه در نشست خبری با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، همتای قطری خود در تهران تاکید کرد که کشورش در مذاکرات هسته‎‌ای هیچ مطالبه‌ فرابرجامی ندارد.

امیرعبداللهیان تاکید کرد که ایران برای رسیدن به توافق خوب و قوی مصمم است و هیچ گونه مطالبات فرابرجامی مورد ادعای امریکا را ندارد.

وزیر خارجه ایران افزود که مذاکرات ما بر اساس برجام است و ایران در درون گفت‌و‌گوها به طرف امریکایی تاکید کرده هر آنچه را که مانع نفع اقتصادی ایران شود از میان بردارند.

وی خاطرنشان کرد که خواسته تهران زیاده خواهانه نیست و امریکا باید متعهد باشد که ایران از مزایای کامل توافق سال ۲۰۱۵ برخوردار خواهد بود. این چیزی است که تاکنون طرف امریکایی نتوانسته به ما تضمین بدهد.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر نیز در این نشست خبری گفت که سفر امروز من به تهران در چارچوب شرایط منطقه‌ای و چالش‌های جهانی است.

وی افزود: مهم است که تلاش‌های سازنده‌ای برای موفقیت توافق هسته‌ای و تشویق گفت‌وگوهای منطقه‌ای صورت گیرد.

وزیر خارجه قطر تاکید کرد که دوحه از هر گفت‌وگو میان ایران و کشورهای منطقه حمایت می‌کند.

آل ثانی همچنین گفت که ما از هرگونه مذاکره برای دستیابی به یک توافق عادلانه که نگرانی‌های همه طرف‌ها را در نظر می‌گیرد، حمایت می‌کنیم.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
نور نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا