بررسی همکاری اقتصادی و فعالیت شرکت زیمنس در دیدار الکاظمی و سفیر آلمان

نخست وزیر عراق و سفیر آلمان در بغداد در خصوص همکاری‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری و به طور مشخص فعالیت شرکت زیمنس آلمان در عراق گفت‌وگو کردند.

میدل ایست نیوز: مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق امروز چهارشنبه از مارتین ییگر، سفیر آلمان در بغداد استقبال کرد و دو طرف در خصوص روابط دوجانبه، راه‌های تقویت همکاری مشترک به خصوص همکاری امنیتی در مبارزه با تروریسم و بازسازی مناطق آزاد شده عراق گفت‌وگو کردند.

دو طرف همچنین درباره تقویت شراکت میان عراق و آلمان در زمینه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری، تبادل فرهنگی و همچنین پیگیری امور شهروندان عراقی که برای درمان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی آلمان اعزام می‌شوند، به رایزنی پرداختند.

سفیر آلمان هم در این جلسه از تلاش‌های دولت عراق در زمینه بازسازی، پیگیری پیامدهای تغییرات اقلیمی و توجه به انرژی‌های نو، قدردانی کرد.

سفیر آلمان به طور مشخص نیز از اهتمام شخص نخست وزیر عراق برای تکمیل پروژه‌های شرکت زیمنس آلمان در عراق در بخش انرژی و برق، قدردانی و تشکر کرد.

عراق پیشتر با شرکت زیمنس آلمانی قراردادی را به ارزش 14 میلیارد دلار برای اجرای پروژه‌های بزرگ در زمینه برق امضا کرده بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
کانال تلگرام نخست وزیری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا