ایران و امارات یادداشت تفاهم همکاری زیست‌محیطی امضا می‌کنند

سازمان حفاظت محیط‌ زیست ایران از امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های محیط‌ زیستی برای مقابله با طوفان‌های شن و گردوغبار با امارات متحده عربی خبر داد.

میدل ایست نیوز: رئیس شورای اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست ایران از امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های محیط‌ زیستی برای مقابله با طوفان‌های شن و گردوغبار با حضور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست ایران و وزیر تغییر اقلیم و محیط‌زیست امارات متحده عربی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست، نورالله مرادی اظهار کرد: در یادداشت تفاهم همکاری‌های محیط‌ زیستی، موضوعاتی همچون مقابله با طوفان‌های شن و گردوغبار، ایجاد فرصت‌هایی برای تبادل اطلاعات دانش تخصصی و تجربیات، اجرای فعالیت‌های مشترک و تدوین برنامه اقدام منطقه‌ای پیش‌بینی شده است.

سخنگوی سازمان حفاظت محیط‌ زیست ایران، تشکیل سمینارهای مشترک، دوره‌های آموزشی و جلسات، تبادل بازدید بین کارشناسان در زمینه طوفان‌های شن و گردوغبار، ایجاد کارگروه ویژه مقابله با اثرات طوفان‌های شن و گردوغبار در منطقه، تسهیم و تبادل دانش در زمینه مدیریت، تطابق و مبارزه با طوفان‌های شن و گردوغبار در منطقه و استفاده از تجارب مراکز بین‌المللی موجود برای هشدار و پیش‌بینی زودهنگام طوفان‌های شن و گردوغبار را از دیگر اهداف این تفاهمنامه دانست.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
سازمان حفاظت محیط‌زیست ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا