تحقیق دستگاه قضایی عراق در مورد فایل صوتی منتسب به نوری المالکی

شورای عالی قضایی عراق از آغاز تحقیقات در مورد فایل صوتی منتسب به نوری المالکی که در آن اظهاراتی علیه برخی اشخاص و نهادهای عراق بیان شده است، خبر داد.

میدل ایست نیوز: شورای عالی قضایی عراق امروز سه‌شنبه از آغاز تحقیقات در مورد فایل صوتی منتسب به نوری المالکی، نخست وزیر اسبق این کشور که در آن اظهاراتی علیه برخی اشخاص و نهادهای عراق بیان شده است، خبر داد.

مرکز رسانه‌ای شورای عالی قضایی عراق اعلام کرد که دادگاه الکرخ درخواستی از دادستانی کل مبنی بر اتخاذ تدابیر قانونی در خصوص فایل صوتی منتسب به نوری المالکی دریافت کرده است.

پیش از این یک فایل صوتی منتشر شده که گفته می‌شود متعلق به نوری المالکی است و وی در آن به صورت بی‌سابقه‌ای به صدر، فرماندهان الحشد الشعبی، برخی طرف‌های سیاسی، ارتش، پلیس و برخی کشورها حمله کرده است.

پس از انتشار این فایل المالکی ضمن رد و تکذیب آن، گفت که فایل‌های جعلی نمی‌تواند به رابطه او با نیروهای مسلح و الحشد الشعبی آسیب بزند.

مقتدی صدر، رهبر جریان صدر هم با انتشار بیانیه‌ای به فایل‌های صوتی منتشر شده از نوری المالکی واکنش نشان داد و از وی خواست که از فعالیت سیاسی کناره‌گیری کند و خود را به دستگاه قضایی معرفی کند. در پاسخ به این توئیت، حزب الدعوه اسلامی که رهبری آن بر عهده نوری مالکی است اعلام کرد که به «فتنه کور» میان فرزندان ملت کشیده نخواهد شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
موازین نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا