اسرائیل به دنبال توسعه جنگنده‌های مراکش

رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل و فرمانده پایگاه ششم هوایی مراکش بر سر تجهیز جنگنده های مراکش به فناوری های نو و توسعه آن توافق کردند.

میدل ایست نیوز: اویو کوخاوی، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل و حسن محور، فرمانده پایگاه ششم هوایی ارتش مراکش بر سر توسعه جنگنده های F-16 و F-5 نیروی هوایی ارتش مراکش توافق کردند.

به گزارش روسیا الیوم، به موجب این توافق، جنگنده های ارتش مراکش به فناوری های نو مجهز خواهد شد و قابلیت های پرواز و شبیه سازی آن توسعه خواهد یافت.

مقامات نظامی اسرائیل و مراکش درباره وضعیت نیروی هوایی رایزنی و از وضعیت پهپادها و جنگنده های F-16 بازدید کردند و نسبت به توسعه تجهیزات نظامی متعهد شدند.

رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل در پایگاه ششم هوایی مراکش با مقامات نظامی این کشور از جمله رئیس بخش پژوهشی این پایگاه دیدار کرد.

کوخاوی در دیدار با رئیس بخش پژوهشی این پایگاه تهدید پهپادها، گلایدر و فعالیت های یک اسکادران از جنگنده های F-16 را بررسی کرد.

رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل برای نخستین بار است که به مراکش سفر می کند.

این سفر با نارضایتی برخی از شهروندان مراکشی رو به رو شد و شماری از آنها با تجمع در مقابل پارلمان این کشور، شعارهایی در محکومیت سفر کوخاوی به رباط سر دادند و آن را جنایتی جدید در حق مردم مراکش و ملت فلسطین و ملت مسلمان دانستند.

مراکش و اسرائیل در سال 2020 و با میانجیگری امریکا، توافق صلح و عادی سازی روابط امضا کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا