رئیس ستاد ارتش ایتالیا: نیازمند استفاده از تجربه عراق در مبارزه با تروریسم هستیم

رئیس ستاد ارتش ایتالیا در دیدار با مشاور امنیت ملی عراق بر نیاز کشورش به استفاده از تجربه عراق در مبارزه با تروریسم تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: رئیس ستاد ارتش ایتالیا در دیدار با مشاور امنیت ملی عراق بر نیاز کشورش به استفاده از تجربه عراق در مبارزه با تروریسم تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، آدمیرال جوزپه کاوو درایونه، رئیس ستاد ارتش ایتالیا، در سفر به بغداد با «قاسم الاعرجی»، مشاور امنیت ملی عراق، دیدار کرد.

در این دیدار روابط امنیتی عراق و ایتالیا و تازه‌ترین تحولات سیاسی و امنیتی منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و همکاری‌های مشترک در بخش مبارزه با تروریسم بررسی شد.

الاعرجی در این دیدار بر اهتمام عراق به گسترش روابط با ایتالیا در بخش‌های نظامی و امنیتی و استفاده از تجارب بین‌المللی برای تقویت امنیت و ثبات عراق تأکید کرد.

وی گفت که عراق فداکاری‌های بسیاری در برابر تروریسم انجام داد و اگر فتوای مرجعیت نبود تروریسم داعشی به بغداد نیز کشیده می‌شد و به برکت این فتوا همه طیف‌های ملت عراق وارد میدان دفاع از خاک کشور شدند.

رئیس ستاد ارتش ایتالیا نیز در این دیدار حادثه تأسف‌بار حمله توپخانه‌ای ترکیه به زاخو را به ملت عراق تسلیت گفت.

او تأکید کرد که ملت عراق به نیابت از جهان با تروریسم جنگیدند و افزود که ایتالیا به تجربه عراق در مبارزه با تروریسم نیاز دارد.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا