رشد 11.8 درصدی اقتصاد عربستان در سه دوم امسال

تولید ناخالص داخلی عربستان در رقمی بی‌سابقه در یازده سال گذشته، در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی رشد 11.8 درصدی را ثبت کرد.

میدل ایست نیوز: تولید ناخالص داخلی عربستان در رقمی بی‌سابقه در یازده سال گذشته، در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی رشد 11.8 درصدی را ثبت کرد.

به گزارش «الشرق ـ بلومبرگ»، آمارهای رسمی عربستان در سه‌ماهه دوم امسال نشان‌دهنده رشد 11.8 درصدی تولید ناخالص داخلی این کشور و نیز رشد 23.1 درصدی فعالیت‌های اقتصادی وابسته به نفت و رشد 5.4 درصدی فعالیت‌های اقتصادی غیر وابسته به نفت است.

این بیشترین رشد اقتصادی سه ماهه عربستان از سه ماهه سوم سال 2011 است و پنجمین سه‌ماهه متوالی است که اقتصاد عربستان رشد داشته است.

صندوق بین‌المللی پول در گزارش ماهانه خود رشد اقتصادی عربستان در سال جاری را بدون تغییر در برآوردهای پیشین 7.6 درصد پیش‌بینی کرد. این صندوق رشد اقتصادی عربستان در سال آینده را با 0.1 درصد افزایش 3.7 درصد پیش‌بینی کرد.

عربستان می‌کوشد که تا سال 2030 تولید ناخالص داخلی خود را به 6.4 هزار میلیارد ریال عربستان (1.7 هزار میلیارد دلار) برساند و به یکی از 15 اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الشرق ـ بلومبرگ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا