ابراز نگرانی سازمان ملل از تنش در نوار غزه

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به تحولات انسانی در نوار غزه ابراز نگرانی کرد.

میدل ایست نیوز: سازمان ملل متحد نسبت به تحولات انسانی در نوار غزه ابراز نگرانی کرد.

به گزارش «آناتولی»، استفان دوجاریک، سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد، در کنفرانسی مطبوعاتی در دفتر سازمان ملل در نیویورک تأکید کرد که با کارکنان این سازمان در نوار غزه در تماس است و به‌زودی بیانیه‌ای رسمی در این باره صادر می‌شود.

وی نسبت به پیامدهای انسانی حمله اسرائیل به نوار غزه ابراز نگرانی و تأکید کرد که در بیانیه رسمی سازمان ملل به این موضوع توجه می‌شود.

در تازه ترین آمار قربانیان حمله امروز اسرائیل به نوار غزه، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که شمار قربانیان این حمله به 9 تن افزایش یافته که یکی از آنها دختربچه‌ای 5 ساله بوده است.

در این حمله دو فرمانده بلندپایه گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، از جمله «تیسیر الجعبری»، فرمانده یگان شمالی، ترور شده‌اند.

در واکنش به ترور الجعبری، «زیاد النخاله»، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی تأکید کرد که امروز آزمونی جدی برای نیروهای مقاومت برای رویارویی با اقدامات خصمانه اسرائیل است و افزود: «ما عازم جنگ می‌شویم و از خداوند برای مجاهدان توفیق طلب می‌کنیم و ضربه‌ای دردناک به اسرائیل خواهیم زد».

او خواستار یکپارچگی نیروهای مقاومت شد و تأکید کرد که جهاد اسلامی هیچ خط قرمزی ندارد و هیچ وساطتی را نمی‌پذیرد و از پای نمی‌نشیند.

وی افزود که ملت فلسطین باید توانایی خود در رویارویی با اسرائیل را ثابت کند و تأکید کرد که کسی که دشمنی را آغاز کرده باید مسئولیت کامل اقدام خود را بپذیرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا