ادامه حملات اسرائیل به نوار غزه/ 25 هزار نیروی ذخیره اسرائیلی به خدمت فراخوانده شدند

در حالی که واکنش‌ها به حمله عصر امروز اسرائیل به نوار غزه ادامه دارد، ارتش اسرائیل حملات تازه‌ای به نقاط گوناگون نوار غزه انجام داد.

میدل ایست نیوز:  در حالی که واکنش‌ها به حمله عصر امروز اسرائیل به نوار غزه ادامه دارد، ارتش اسرائیل حملات تازه‌ای به نقاط گوناگون نوار غزه انجام داد.

به گزارش «الجزیره»، ارتش اسرائیل تأکید کرد که در ادامه حملات خود به مواضع جنبش جهاد اسلامی 6 نقطه وابسته به این جنبش را در نوار غزه بمباران کرده است.

همزمان نشریه عبری هاآرتص تأکید کرد که عملیات جاری در نوار غزه مدتی طول خواهد کشید.

این نشریه به نقل از یک منبع بلندپایه نظامی افزود که تمرکز در این حملات بر نیروهای جنبش جهاد اسلامی است و حملات بیش از چند ساعت طول خواهد کشید.

در این راستا، وزیر دفاع اسرائیل 25 هزار نیروی ذخیره را به خدمت فراخواند.

از سوی دیگر، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که شمار قربانیان این حمله به 9 تن افزایش یافته که یکی از آنها دختربچه‌ای 5 ساله بوده است.

در این حمله دو فرمانده بلندپایه گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، از جمله «تیسیر الجعبری»، فرمانده یگان شمالی، ترور شده‌اند.

در واکنش به ترور الجعبری، «زیاد النخاله»، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی تأکید کرد که امروز آزمونی جدی برای نیروهای مقاومت برای رویارویی با اقدامات خصمانه اسرائیل است و افزود: «ما عازم جنگ می‌شویم و از خداوند برای مجاهدان توفیق طلب می‌کنیم و ضربه‌ای دردناک به اسرائیل خواهیم زد».

او خواستار یکپارچگی نیروهای مقاومت شد و تأکید کرد که جهاد اسلامی هیچ خط قرمزی ندارد و هیچ وساطتی را نمی‌پذیرد و از پای نمی‌نشیند.

وی افزود که ملت فلسطین باید توانایی خود در رویارویی با اسرائیل را ثابت کند و تأکید کرد که کسی که دشمنی را آغاز کرده باید مسئولیت کامل اقدام خود را بپذیرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا