ازسرگیری حمله هوایی اسرائیل به نقاط گوناگون نوار غزه

ارتش اسرائیل اعلام کرد که در حال حمله گسترده به کارگاه‌های تولید سلاح و زاغه‌ها و نقاط شلیک راکت وابسته به جنبش جهاد اسلامی در نقاط گوناگون نوار غزه است.

میدل ایست نیوز: منابع میدانی از حمله گسترده هوایی اسرائیل به جنوب نوار غزه از جمله خان یونس خبر دادند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که در حال حمله گسترده به کارگاه‌های تولید سلاح و زاغه‌ها و نقاط شلیک راکت وابسته به جنبش جهاد اسلامی در نقاط گوناگون نوار غزه است.

این چهارمین مجموعه حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه از عصر امروز است.

اندکی پیش جنبش جهاد اسلامی از شلیک دست‌کم صد راکت به سمت تل‌آویو و مرکز اسرائیل خبر داد.

همزمان رسانه اسرائیل اعلام کرد که حدود 80 راکت از غزه به اسرائیل شلیک شده که 46 راکت به خاک مناطق اشغالی اصابت کرده و 33 راکت پیش از اصابت توسط سامانه گنبد آهنین منهدم شده است.

رسانه های غیر رسمی از زخمی شدن دست کم 3 سرباز اسرائیلی در شلیک راکت های نیروهای مقاومت خبر داده اند.

در تازه ترین آمار قربانیان حمله امروز اسرائیل به نوار غزه، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که شمار قربانیان این حمله به 10 تن افزایش یافته که یکی از آنها دختربچه‌ای 5 ساله بوده است.

در این حمله دو فرمانده بلندپایه گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، از جمله «تیسیر الجعبری»، فرمانده یگان شمالی، ترور شده‌اند.

در واکنش به ترور الجعبری، «زیاد النخاله»، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی تأکید کرد که امروز آزمونی جدی برای نیروهای مقاومت برای رویارویی با اقدامات خصمانه اسرائیل است و افزود: «ما عازم جنگ می‌شویم و از خداوند برای مجاهدان توفیق طلب می‌کنیم و ضربه‌ای دردناک به اسرائیل خواهیم زد».

او خواستار یکپارچگی نیروهای مقاومت شد و تأکید کرد که جهاد اسلامی هیچ خط قرمزی ندارد و هیچ وساطتی را نمی‌پذیرد و از پای نمی‌نشیند.

وی افزود که ملت فلسطین باید توانایی خود در رویارویی با اسرائیل را ثابت کند و تأکید کرد که کسی که دشمنی را آغاز کرده باید مسئولیت کامل اقدام خود را بپذیرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا