تماس‌های مصر با قطر و اسرائیل و گروه‌های فلسطینی برای بازگشت آرامش به نوار غزه

یک مقام بلندپایه مصری از تماس‌های گسترده قاهره با حماس و جنبش جهاد اسلامی و اسرائیل و قطر برای بازگشت آرامش به نوار غزه خبر داد.

میدل ایست نیوز: یک مقام بلندپایه مصری از تماس‌های گسترده قاهره با حماس و جنبش جهاد اسلامی و اسرائیل و قطر برای بازگشت آرامش به نوار غزه خبر داد.

به گزارش «العربی الجدید»، یک مقام بلندپایه مصری که نخواسته نامش فاش شود تأکید کرده که قاهره برای وساطت جهت بازگشت آرامش به نوار غزه با مقامات اسرائیل و قطر و حماس و جهاد اسلامی در تماس است.

این مقام تأکید کرده که مقامات حماس گفته‌اند که اسرائیل تصمیم به گشودن آتش گرفته اما متوقف کردن این نزاع به دست اسرائیل نخواهد بود و نیروهای مقاومت‌اند که در این باره تصمیم می‌گیرند و اسرائیل باید پیامدهای اقدام خود را به گردن بگیرد.

به گفته این مقام مصری، اسرائیل نیز به مصر گفته که قصد ندارد دایره حمله را گسترش دهد و تأکید کرده که به هرگونه تنش از جانب غزه را به شدت پاسخ خواهد داد.

این مقام مصری افزوده که نیروهای مقاومت نیز تأکید کرده‌اند که موشک‌هایشان عمق خاک اسرائیل را هدف گرفته است.

این گزارش افزوده که حماس پیغام‌های اسرائیل را درباره اینکه حملات فقط جهاد اسلامی را هدف قرار می‌دهد، تلاشی برای ایجاد تفرقه میان حماس و جهاد اسلامی دانسته و آن را رد و تأکید کرده که هرگونه حمله به هر عنصر مقاومت حمله به همه نیروهای مقاومت است و حماس و جهاد در این باره کاملا هماهنگ هستند.

در تازه ترین آمار قربانیان حمله امروز اسرائیل به نوار غزه، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که شمار قربانیان این حمله به 9 تن افزایش یافته که یکی از آنها دختربچه‌ای 5 ساله بوده است.

در این حمله دو فرمانده بلندپایه گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، از جمله «تیسیر الجعبری»، فرمانده یگان شمالی، ترور شده‌اند.

در واکنش به ترور الجعبری، «زیاد النخاله»، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی تأکید کرد که امروز آزمونی جدی برای نیروهای مقاومت برای رویارویی با اقدامات خصمانه اسرائیل است و افزود: «ما عازم جنگ می‌شویم و از خداوند برای مجاهدان توفیق طلب می‌کنیم و ضربه‌ای دردناک به اسرائیل خواهیم زد».

او خواستار یکپارچگی نیروهای مقاومت شد و تأکید کرد که جهاد اسلامی هیچ خط قرمزی ندارد و هیچ وساطتی را نمی‌پذیرد و از پای نمی‌نشیند.

وی افزود که ملت فلسطین باید توانایی خود در رویارویی با اسرائیل را ثابت کند و تأکید کرد که کسی که دشمنی را آغاز کرده باید مسئولیت کامل اقدام خود را بپذیرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا