حزب الله لبنان: از هرگونه پاسخ جهاد اسلامی به حمله اسرائیل حمایت می کنیم

حزب الله لبنان با انتشار بیانیه‌ای بر ضرورت یکپارچگی نیروهای مقاومت فسلطینی در برابر اقدامات خصمانه اسرائیل تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: حزب الله لبنان با انتشار بیانیه‌ای بر ضرورت یکپارچگی نیروهای مقاومت فسلطینی در برابر اقدامات خصمانه اسرائیل تأکید کرد.

در بیانیه حزب الله لبنان آمده است: «شهادت تیسیر الجعبری فرمانده بلندپایه جهادی و شماری از برادرانش از میان فرماندهان میدانی را که به بزرگ‌ترین آرزوی خود پس از عمری جهاد رسیدند، تسلیت می‌گوییم».

این بیانیه افزوده است: «ملت فلسطین در سال‌های طولانی مقاومت ارزشمندترین داشته‌های خود را فدا کرده و این جنایت دهشتناک اسرائیلی موجب تضعیف آنان نخواهد شد و بلکه بر عزم آنان در ادامه مسیر تا تحقق پیروزی و آزادی خواهد افزود».

حزب الله لبنان تأکید کرده که یکپارچگی نیروهای مقاومت فلسطینی عامل اصلی برای پیروزی بر دشمن است و افزوده که موضع ثابت و دائم حزب الله حمایت از ملت مظلوم فلسطین و مقاومت شجاعانه آنان برای آزادی زمین و اسرا و تحقق اهداف مشروعشان است.

حزب الله تأکید کرده که به صراحت اعلام می کند که از هر اقدام جنبش جهاد اسلامی در پاسخ به این حمله و جنایات اسرائیل حمایت می‌کند.

در تازه ترین آمار قربانیان، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که شمار قربانیان این حمله به 9 تن افزایش یافته که یکی از آنها دختربچه‌ای 5 ساله بوده است.

در این حمله دو فرمانده بلندپایه گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، از جمله «تیسیر الجعبری»، فرمانده یگان شمالی، ترور شده‌اند.

در واکنش به ترور الجعبری، «زیاد النخاله»، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی تأکید کرد که امروز آزمونی جدی برای نیروهای مقاومت برای رویارویی با اقدامات خصمانه اسرائیل است و افزود: «ما عازم جنگ می‌شویم و از خداوند برای مجاهدان توفیق طلب می‌کنیم و ضربه‌ای دردناک به اسرائیل خواهیم زد».

او خواستار یکپارچگی نیروهای مقاومت شد و تأکید کرد که جهاد اسلامی هیچ خط قرمزی ندارد و هیچ وساطتی را نمی‌پذیرد و از پای نمی‌نشیند.

وی افزود که ملت فلسطین باید توانایی خود در رویارویی با اسرائیل را ثابت کند و تأکید کرد که کسی که دشمنی را آغاز کرده باید مسئولیت کامل اقدام خود را بپذیرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
المنار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا