مذاکرات عراق برای افزایش واردات گاز از ایران

سخنگوی وزارت برق عراق با اعلام افزایش 22 درصدی تولید برق، از مذاکره با ایران برای افزایش واردات گاز از این کشور خبر داد.

میدل ایست نیوز: سخنگوی وزارت برق عراق با اعلام افزایش 22 درصدی تولید برق در این کشور از مذاکره با ایران برای افزایش صادرات گاز خبر داد.

«احمد العبادی»، سخنگوی وزارت برق عراق در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی عراق (واع) اعلام کرد که با تلاش های گسترده کادرهای این وزارتخانه وضعیت برق در کشور از ثبات خوبی برخوردار است.

او گفت که حجم تولید برق در کشور نسبت به سال گذشته رشد 22 درصدی داشته و افزود که وزارت برق به تلاش خود برای افزایش حجم تولید ادامه می‌دهد.

وی افزود که عدم تصویب بودجه تأثیر منفی بر پروژه‌های وزارت برق داشته چون مانع از تنظیم یک نقشه منسجم برای سوخت در کشور شده است.

العبادی افزود که حجم گاز وارداتی از ایران هم‌اکنون حدود 43 میلیون متر مکعب است، در حالی که عراق به 55-60 میلیون متر مکعب نیاز دارد و تأکید کرد که مذاکرات با ایران و نیز هماهنگی وزارت نفت برای افزایش دریافت گاز ادامه دارد.

وی گفت که به زودی نیروگاه‌های تازه‌ای وارد مدار می‌شوند که برای سوخت آنها به گاز نیاز است.

پیش از این وزارت برق عراق خبر داده بود که با رساندن حجم تولید برق کشور به بیش از 22 هزار مگاوات در این زمینه رکورد تازه ای ثبت کرده است.

عراق برای تأمین نیاز خود در اوج مصرف به 35 هزار مگاوات برق نیاز دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا