تظاهرات کنندگان در سلیمانیه خواستار تغییر حکومت در اقلیم شدند

تظاهرات در سلیمانیه به دعوت شاسوار عبدالواحد، رئیس جنبش الجیل الجدید، برگزار شد و تظاهرات کنندگان خواستار تغییر نظام حکومت در اقلیم کردستان شدند.

میدل ایست نیوز: ده ها تن از شهروندان عراقی در شهر سلیمانیه واقع در اقلیم کردستان عراق در اعتراض به بدی خدمات و مطالبه برپایی انتخابات کردستان در موعد مقررش تجمع کردند.

یک منبع محلی در گفت وگویی با پایگاه خبری بغداد الیوم، گفت که نیروهای امنیتی در اربیل وابسته به حزب دموکرات کردستان، یک نماینده پارلمان اقلیم کردستان وابسته به جنبش «الجیل الجدید» را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

وی افزود که نیروهای امنیتی مانع از برگزاری تظاهرات در اربیل و دهوک شدند و اقدامات شدید امنیتی اتخاذ کردند و همچنین مانع از فعالیت رسانه ها و پوشش خبری شدند.

این تظاهرات به دعوت شاسوار عبدالواحد، رئیس جنبش الجیل الجدید، عصر امروز در سلیمانیه برگزار شد و تظاهرات کنندگان خواستار تغییر نظام حکومت در اقلیم کردستان شدند.

نیروهای امنیتی حضور گسترده ای در مرکز شهر پیش از آغاز تظاهرات داشتند و پس از تظاهرات نیز با استفاده از گاز اشک آور، تظاهرات کنندگان را متفرق کردند و هر یک از آنها که از تلفن همراه استفاده می کرد را بازداشت می کردند.

پیش از این شاسوار عبدالواحد خواستار تظاهرات در اقلیم کردستان برای مطالبه تغییر نظام حکومت در اقلیم کردستان شده بود و برخی دیگر نیز خواهان حمله به پارلمان اقلیم کردستان همانند اقدام طرفداران جریان صدر در حمله به پارلمان عراق بودند.

جنبش الجیل الجدید اعلام کرد که نیروهای امنیتی اقلیم کردستان شماری از سران این جنبش و نمایندگان آن را بازداشت کرده اند و بیش از 30 خودروی نظامی مسلح نیز مقر رئیس الجیل الجدید را محاصره کرده است.

این جنبش اعلام کرد که مسئولیت حفاظت جان رئیس این جنبش و نمایندگان و سران آن با سران اقلیم کردستان، دو حزب اتحادیه میهنی و دموکرات کردستان است و سران الجیل الجدید سفارتخانه ها و سازمان ملل را از آنچه در جریان است مطلع کرده اند.

نیروهای آسایش در اقلیم کردستان نیز ریبوار اورحمن، نامزد ریاست جمهوری عراق و سخنگوی الجیل الجدید را در سلیمانیه و در حین شرکت در تظاهرات بازداشت کردند.

امید محمد، از دیگر نمایندگان این جنبش است که توسط نیروهای آسایش بازداشت شد.

اربیل، کلار، سید صادق و حلبچه از دیگر شهرهای اقلیم کردستان هستند که امروز شاهد تظاهرات هستند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیومموازین نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا