محمود عباس خواستار اقدام فوری امریکا برای توقف تجاوز اسرائیل شد

رياست تشكيلات خودگردان فلسطینی ادامه تجاوز اسرائیل به مسجد الاقصی و نوار غزه و دیگر شهرها و روستاهای فلسطینی را زیر پا نهادن همه خط قرمزها دانست.

ميدل ايست نيوز: رياست تشكيلات خودگردان فلسطینی ادامه تجاوز اسرائیل به مسجد الاقصی و نوار غزه و دیگر شهرها و روستاهای فلسطینی را زیر پا نهادن همه خط قرمزها دانست.

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، «نبیل ابوردینه»، سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطینی با انتشار بیانیه ای تنش اخیر اسرائیل علیه ملت و مقدسات فلسطین با صدور مجوز نقض حریم مسجد الاقصی توسط گروهی از افراط گرایان یهودی و نیز ادامه تجاوز به غزه و تخریب خانه های مردم و به شهادت رساندن انسان ها از زنان و کودکان را به شدت محکوم کرد.

وی افزود که ادامه تجاوز اسرائیل چه در مسجد الاقصی چه در غزه چه در جنین و دیگر شهرها و روستاهای فلسطینی زیر پا نهادن همه خط قرمزها و تلاشی روشن برای کشاندن اوضاع به تنش و التهاب بیشتر است.

در این بیانیه از جامعه بین المللی و به خصوص امریکا خواسته شده که فورا و پیش از آنکه فرصت از دست برود برای توقف تجاوزات اسرائیل وارد عمل شود.

این بیانیه افزوده که محمود عباس به تلاش ها و تماس های خود در سطح منطقه ای و فرامنطقه ای برای توقف اقدامات اسرائیل علیه ملت فسلطین و مقدسات اسلامی و مسیحی ادامه می دهد.

قرار است فردا (دوشنبه 8 اوت) نشست شورای امنیت پشت درهای بسته برای بررسی حمله اسرائیل به نوار غزه برگزار شود.

در تازه ترین آمار رسمی قربانیان حمله اسرائیل به نوار غزه که وارد سومین روز خود شده، 32 فلسطینی از جمله 6 کودک به شهادت رسیده و 215 تن زخمی شدند.

پیش از این امریکا در واکنش به حمله اسرائیل بر حمایت خود از آنچه «دفاع اسرائیل از خود» خوانده بود، تأکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
وفا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا