عدم موافقت عراق با عبور زائران اربعین با برگ عبور به جای گذرنامه

رئیس ستاد اربعین ایران ضمن تشریح اقدامات انجام شده برای تسهیل تردد زائران اربعین، خبر داد که عراق تاکنون با پذیرش برگ تردد به جای گذرنامه موافقت نکرده است.

میدل ایست نیوز: رئیس ستاد اربعین ایران ضمن تشریح اقدامات انجام شده برای تسهیل تردد زائران اربعین، خبر داد که عراق تاکنون با پذیرش برگ تردد به جای گذرنامه موافقت نکرده است.

به گزارش خبرگزاری ایرانی «باشگاه خبرنگاران جوان» رئیس ستاد مرکزی اربعین ایران در مصاحبه ای تلویزیونی با بیان اینکه چهار هدف سهولت، امنیت، سلامت و ارزانی را برای برگزاری مراسم اربعین امسال پیش بینی کردیم، گفت: برای استانداران سراسر کشور به عنوان استان‌های معین تکالیفی معین کردیم.

مجید میراحمدی در ادامه با اشاره به اینکه بیش از ۱۵۰ میلیون آب آشامیدنی برای زائران اربعین فراهم کردیم، بیان داشت: مسئولان عراقی به ما اطلاع دادند در کربلا برای اولین بار در روز عرفه دچار کم آبی شدند که بر این اساس پیش بینی تامین آب شرب کربلا مسئله مهمی است.

معاون سیاسی وزیر کشور ایران همچنین تاکید کرد: زائران حتی المقدور از وسایل نقلیه شخصی خود استفاده کنند چراکه حمل و نقل عمومی کشور پاسخگوی نیاز زائران اربعین نیست چون در این زمینه ۵۰ درصد کسری داریم.

مجید میراحمدی با اعلام اینکه بیشترین تمایل زائران برای عبور از مرز مهران سپس شلمچه و چزابه است توصیه کرد که زائران، مرزی غیر از مهران، چزابه و شلمچه را انتخاب کنند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین ایران توصیه کرد که سفر اربعین را زودتر شروع کنید و بازگشت خود را به روز اربعین موکول نکنید.

به گفته رئیس ستاد مرکزی اربعین ایران، تا به حال مسئولان عراقی موضوع برگ عبور غیرقابل جعل به جای گذرنامه را نپذیرفتند.

مجید میراحمدی در پایان این بخش از صحبت های خود گفت: گذرنامه ها باید شش ماه مهلت داشته باشد که پیشنهاد دادیم به یک ماه کاهش پیدا کند اما هنوز عراق نپذیرفته است.

رئیس ستاد مرکزی اربعین ایران ضمن درخواست از هموطنان برای کاهش مدت طول سفر اربعین و گفت: درخواست ما از مسئولان عراق این بوده که طول سفر زائران ایرانی را کم کنند چراکه مشکلات جدی را ایجاد می‌کند.

مجید میراحمدی همچنین گفت که عوارض خروج برای زائران ایرانی اربعین حذف شده است.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی همچنین گفت که تلاش می‌کنیم اینترنت زائران ایرانی اربعین رایگان باشد.

مجید میراحمدی در پایان با اشاره به اینکه پیش بینی کردیم حدود ۵۰۰ هزار زائر خارجی از اربعین داشته باشیم، گفت: مرز ریمدان را برای زائران خارجی اربعین به خصوص پاکستانی‌ها در نظر گرفتیم و مسئولیت زائران خارجی اربعین را به عهده سپاه پاسداران گذاشتیم.

وی همچنین از توسعه حدود ۲۷۰ گیت ورودی در پایانه های مرزی و سایه بانی بیش از ۴۰ هزار متر مربع زمین برای تسهیل تردد زائران اربعین خبر داد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا