بلاتکلیفی اولین کشتی حامل گندم اوکراین با فسخ قرارداد از جانب لبنان

شرکت لبنانی که سفارش‌دهنده غلات اولین کشتی حامل غلات اوکراین از زمان تجاوز روسیه به این کشور بود، به علت تأخیر در تحویل، قرارداد خود را فسخ کرد.

میدل ایست نیوز: شرکت لبنانی که سفارش‌دهنده غلات اولین کشتی حامل غلات اوکراین از زمان تجاوز روسیه به این کشور بود، به علت تأخیر در تحویل، قرارداد خود را فسخ کرد.

به گزارش فرانس پرس، کشتی باری «رازونی»، که پرچم سیرالئون را دارد اول اوت گذشته با وساطت ترکیه میان روسیه و اوکراین، با 26 هزار تُن گندم از بندر اودسا به حرکت درآمد و قرار بود در بندر طرابلس لبنان پهلو بگیرد.

سفارت اوکراین در بیروت بامداد امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تأخیر 5 ماهه در تحویل این محموله گندم باعث شد که خریدار لبنانی که یک شرکت خصوصی است قرارداد را فسخ کند و افزود که فروشنده در حال تلاش برای پیدا کردن خریدار تازه‌ای است.

کشتی رازونی هفته گذشته توسط کارشناسان ترکیه‌ای و روسی بازرسی شده بود و اکنون در جنوب ترکیه در دریا متوقف شده است.

روسیه و اوکراین در 22 ژوئیه گذشته دو توافق‌نامه با وساطت سازمان ملل و ترکیه امضا کردند که به موجب آن اوکراین می‌تواند با وجود جنگ، غلات خود را صادر کند و  در عوض روسیه نیز می‌تواند محصولات کشاورزی خود را علیرغم تحریم‌ها صادر کند.

روز جمعه سه کشتی حامل ذرت اوکراین نیز به مقصد ایرلند و انگلستان و ترکیه به حرکت درآمد.

از زمان امضای این توافق‌نامه 8 کشتی باری از بنادر اوکراین حرکت کرده‌اند و قرار است تا دو هفته آینده این آمار به سه تا پنج کشتی در هفته برسد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا