صدر: دستگاه قضایی عراق پارلمان را منحل کند

رهبر جریان صدر از دستگاه قضایی عراق خواست پارلمان عراق را منحل کند.

میدل ایست نیوز: مقتدی صدر، رهبر جریان صدر از دستگاه قضایی عراق خواست پارلمان کشور را منحل کند.

وی در توئیتی درباره اینکه برخی می گویند برای انحلال پارلمان باید جلسه پارلمان تشکیل شود، گفت که فراکسیون های پایبند به نظام سهمیه بندی و خواستار تداوم فساد در پارلمان هستند و تابع خواسته ملت برای انحلال پارلمان نخواهند بود.

صدر تاکید کرد که انحلال پارلمان منحصر به این امر نیست.

رهبر جریان صدر خطاب به دستگاه قضایی و به خصوص رئیس شورای عالی قضایی عراق ابراز امیدواری کرد که مسیر را تصحیح کنند، به ویژه پس از آنکه مهلت قانونی اندک برای پارلمان در جهت انتخاب رئیس جمهور و نخست وزیر برای تشکیل دولت براساس نظام سهمیه بندی علاوه بر اکثریت ملی یا مستقل و به دور از چهره های قدیمی که مردم از آنها ناامید شده اند و اگر فاسد نباشند، کوتاهی کرده اند و مقصر هستند، به پایان رسید.

وی گفت که دستگاه قضایی عراق را که همچنان خیر از آن انتظار می رود با وجود همه فشارهای سیاسی، امنیتی و مسائلی که فاش می شود، خطاب قرار می دهد.

صدر از دستگاه قضایی عراق خواست پس از تخلفات قانونی مذکور توسط پارلمان، حداکثر تا پایان هفته آتی پارلمان را منحل و رئیس جمهور را مکلف کند موعد انتخابات زودهنگام را مشروط به چند شرط که متعاقبا اعلام می شود، تعیین کند.

وی اظهار داشت که طرفدارانش به تحصن و «انقلاب» خود ادامه می دهند و اگر مجددا ملت کنار گذاشته شوند، موضع دیگری خواهند داشت.

رهبر جریان صدر از همه آنها که انقلابی خواند، از فراکسیون صدر که استعفا داده است، سایر نمایندگان و همه دوست داران میهن خواست رسما در دادگاه فدرال و از طریق شیوه های قانونی و کمیته مرکزی ناظر بر تحصن شکایت کنند.

صدر گفت آشکار است که دستگاه قضایی در معرض آزمایش است و ابراز امیدواری کرد که منافع ملت را در نظر بگیرد و از فشارها نهراسد.

وی در پایان تصریح کرد که یقین دارد بسیاری از قضات همراه با ملت و موافق اصلاحات هستند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
موازین نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا