مقتدی صدر خواستار تظاهرات میلیونی در میدان التحریر بغداد شد

رهبر جریان صدر، خواستار تظاهرات میلیونی و مسالمت آمیز در میدان التحریر بغداد شد.

میدل ایست نیوز: مقتدی صدر، رهبر جریان صدر خواستار تظاهرات میلیونی و مسالمت آمیز در میدان التحریر بغداد شد.

صالح محمد العراقی، منتشر کننده مواضع صدر با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که صدر خواستار تظاهرات میلیونی با حضور همه مردم عراق از استان ها و مناطق مختلف در میدان التحریر بغداد شده است.

صدر با بیان اینکه آخرین درخواست خود را مطرح می کند، اشاره کرد که پس از تقسیم شدن تظاهرات به دو گروه، واجب شد نشان دهد که تظاهرات کنندگان کدام گروه بیشتر است و کدام گروه طرفداران بیشتری در میان ملت عراق دارد.

وی خطاب به عشائر و همه گروه ها، قومیت ها، بانوان، پیر، جوان و کودکان عراق گفت که امروز در یاری عراق برای اصلاحات و نجات آنچه از عراق باقی مانده و برای اینکه عراق لقمه آسوده ای برای فساد، ستم، شبه نظامیان، وابستگی و تمایلات احزاب فاسد و در قدرت نباشد، به آنها اتکا می کند.

صدر در این بیانیه خواستار تظاهرات مسالمت آمیز و میلیونی و یکپارچه با حضور از همه استان ها، مناطق، روستاها و محلات عراق بلکه از هر کوچه و منزل برای حضور در بغداد و میدان التحریر و به سوی طرفداران تحصن کننده خود برای یاری اصلاحات شد.

وی گفت که تظاهرات کنندگان در این تظاهرات میلیونی پرچم عراق و پرچم اصلاحات و آزادی همراه داشته باشند و پس از پایان تظاهرات به منازل خود بازگردند.

رهبر جریان صدر هدف از این تظاهرات را پیامی به کل جهان دانست مبنی بر اینکه عراق موافق با اصلاحات است و اصلاحات همراه عراق و در این کشور مکانی برای فساد و فاسدان وجود ندارد.

وی گفت تصمیم با ملت عراق است که باید یا اصلاحات را انتخاب کنند و یا فساد بی پایان و وابستگی ریشه دار که هر آنچه از خیر و کرامت باقی مانده است، از بین ببرد.

وی با اشاره به اینکه اکنون ماه امام حسین است و باید خواستار اصلاحات شد، به مردم عراق هشدار داد که عراق در آستانه یک بعث جدید و دیکتاتوری دیگر شاید با لباس دین و عقیده است.

در پایان بیانیه منتشر کننده مواضع صدر آمده است که منتظر زمان، دستورات و آماده تظاهرات باشند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا