نهایی شدن افتتاح فرودگاه بین المللی کرکوک

استانداری کرکوک در نشستی با کمیته مشاوره امنیت ملی عراق، گام های لازم برای افتتاح فرودگاه بین المللی کرکوک را بررسی کرد.

میدل ایست نیوز: راکان سعید الجبوری، استاندار کرکوک، از نهایی کردن افتتاح فرودگاه بین المللی کرکوک پس از نشست با کمیته مشاوره امنیت ملی عراق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، الجبوری گفت که استانداری کرکوک در نشستی با کمیته مشاوره امنیت ملی عراق، گام های لازم برای افتتاح فرودگاه بین المللی کرکوک را بررسی کرد.

وی افزود که این کمیته از اقدامات اتخاذ شده برای تامین الزامات و توزیع وظایف و آماده کردن توصیه ها با هدف تعیین موعد افتتاح فرودگاه بین المللی کرکوک مطلع شد.

استاندار کرکوک این نشست را مثبت ارزیابی کرد و گفت که در آن گام های لازم برای افتتاح فرودگاه بین المللی کرکوک بررسی شد.

وی تاکید کرد که کارکنان این فرودگاه باید از اهالی کرکوک باشند.

احداث فرودگاه بین المللی کرکوک اوایل 2019 آغاز شد و در فوریه 2021 به پایان رسید، اما افتتاح این فرودگاه به دلیل مسائل فنی به تعویق افتاد.

به دنبال افتتاح این فرودگاه، فرصت های شغلی بسیاری ایجاد می شود و از رنج ساکنان کرکوک کاسته می شود چرا که ساکنان کرکوک که حدود 2 میلیون نفر هستند، برای سفر هوایی از فرودگاه اربیل در اقلیم کردستان استفاده می کنند.

عراق چندین فرودگاه دارد که تنها 5 مورد از آن بین المللی است که عبارت است از فرودگاه بغداد، نجف، اربیل، سلیمانیه و بصره.

فرودگاه های دیگر عراق نظیر ذی قار و موصل تنها برای سفرهای داخلی استفاده می شود و الانبار نیز در حال احداث یک فرودگاه است که گفته می شود بخشی از آن برای باربری هوایی استفاده خواهد شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا