عصبانیت صدر اعظم آلمان از اظهارات «محمود عباس» درباره «هولوکاست»

صدر اعظم آلمان اظهارات رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی درباره اینکه اسرائیل در حق فلسطینیان مرتکب «هولوکاست» شده را غیر قابل قبول خواند.

میدل ایست نیوز: صدر اعظم آلمان اظهارات رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی درباره اینکه اسرائیل در حق فلسطینیان مرتکب «هولوکاست» شده را غیر قابل قبول خواند.

به گزارش «الجزیره»، «اولاف شولتس» در مصاحبه با نشریه آلمانی «بیلد» گفت که هرگونه تلاش برای کوچک شمردن هولوکاست «به‌خصوص از جانب ما آلمانی‌ها» غیر قابل تحمل و غیر قابل قبول است.

روز گذشته «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با صدر اعظم المان در برلین گفت که اسرائیل از 1957 تا کنون 50 مورد کشتار در 50 نقطه فلسطین انجام داده و افزود: «50 کشتار، 50 هولوکاست».

تصاویر و ویدئوهای منتشرشده از این کنفرانس مطبوعاتی نشان می‌دهد که شولتس در حین بیان این اظهارات توسط عباس، عصبانی به نظر می‌آید. به محض پایان این اظهارات عباس، سخنگوی دولت آلمان اعلام کرد که کنفرانس مطبوعاتی به پایان رسیده است.

پس از آن، سخنگوی دولت آلمان، تأکید کرد که شولتس از اظهارات رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی بسیار عصبانی شده است.

پیش از آن نیز صدراعظم آلمان از توصیف اسرائیل به نظام آپارتاید توسط رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی نیز انتقاد کرد و گفت: «این واژه مناسبی برای توصیف وضعیت نیست».

شب گذشته محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با اولاف شولتش، صدر اعظم آلمان درباره تحولات قضیه فلسطین رایزنی کرد.

در این دیدار که در برلین انجام شد، عباس با صدر اعظم آلمان درباره تعرضات پی در پی اسرائیل در حق ملت فلسطین و دارایی ها و مقدسات اسلام و مسیحیت و تسریع خطرناک در روند شهرک سازی و تصرف اراضی گفت وگو کرد.

دو طرف همچنین به بررسی تحولات سیاسی منطقه و تلاش ها برای برقراری صلح و روابط دوجانبه پرداختند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا